Başkan Kaya: "İhsan Ağabeyime Sanat Hayatımıza Kattıkları İçin Çok Teşekkür Ediyorum"

Gümüşhane'de 15 Temmuz Anısına Şehit Aileleri ve Gaziler İçin Özel Yemek Programı Düzenlendi Gümüşhane'de 15 Temmuz Anısına Şehit Aileleri ve Gaziler İçin Özel Yemek Programı Düzenlendi

Törende konuşan Başkan Kaya, İhsan Eyüboğlu’nun sesi, şiirleri ve besteleriyle sanat hayatına büyük katkılar sağladığını vurgulayarak şunları dile getirdi: “İhsan ağabeyim çok tanınan, sevilen bir şahsiyet ve hepimizin değerlisi. 61 yıldır Trabzon sanat hayatına çok değerli katkılar yaptı. Bugün de çok özel bir gün, aynı zamanda İhsan ağabeyimizin 80. yaş günü. İhsan ağabeyimin doğum gününü kutluyorum. Onun gibilerin sayısı çok olsun istiyorum. Huzurunuzda sanat hayatımıza ve bu kente kattıkları için kendisine teşekkür ediyorum. Birazdan İhsan ağabeyimin bestelediği parçaları dinleyeceğiz. Ben kendisine nice eserler üretebileceği sağlıklı, uzun, mutlu ve güzel bir hayat diliyorum.”

İhsan Eyüboğlu’ndan Teşekkür ve Performans

İhsan Eyüboğlu, sanat yılını kutlayanlar arasında duygusal bir konuşma yaptı: “Bu akşam bana güç verdiniz, onur verdiniz. Çok teşekkür ediyorum. Bu güzel günü kutlamamızda emeği geçen Belediye Başkanımıza, Kültür Müdürümüze, TRT Bölge Müdürlüğümüze ve tüm sevgili arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Programda, İhsan Eyüboğlu’na takdirname ve çiçek verildi, doğum günü için pasta kesildi.

Türkülerle Coşkulu Kutlama

Daha sonra İhsan Eyüboğlu, çeşitli türküler seslendirdi. Eyüboğlu’nun performansı, davetlilerden büyük alkış aldı. Program, konuk sanatçıların İhsan Eyüboğlu’na ait türküleri seslendirmesiyle sona erdi. Bu coşkulu kutlama, Trabzon’un değerli sanatçısı İhsan Eyüboğlu’nun 61 yıllık sanat hayatına ve şehre kattığı değerlere bir kez daha dikkat çekti.

Muhabir: TUNCAY UÇKUN