Trabzonlu bir ailenin Belçika'da yaşayan gurbetçi oğlu olan Cihan Çanak, Trabzonspor forması altında oynamak için büyük bir arzu gösteriyor. Ancak Standard Liege, oyuncunun ayrılması için 2.5 milyon euro'ya kadar bir bonservis bedeli talep ediyor ve bu rakamı Trabzonspor'un karşılamaya hazır olduğu belirtiliyor. Kulübün mali zorluklar içinde olduğu ve transfer yasağının kalkmasının ardından birçok oyuncunun takımdan ayrılacağı düşünülüyor.

1461 Trabzon, Süleyman Güneş ile Anlaştı! Kadro Güçleniyor 1461 Trabzon, Süleyman Güneş ile Anlaştı! Kadro Güçleniyor

Çanak'ın bu kararlı hamlesi, Standard Liege yönetimini zor durumda bırakıyor. Genç yetenek, Trabzonspor'a gitmek için idmanlara çıkmayı reddediyor ve bu tutumuyla kulübüne meydan okuyor. Türkiye'den Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın da genç oyuncuyla ilgilendiği ancak Çanak'ın tercihinin Trabzonspor'dan yana olduğu biliniyor.

Sudinfo'nun edindiği bilgilere göre Standard Liege, Trabzonspor'un tekliflerini reddetmekte direniyor ancak oyuncunun isteği üzerine iki kulübün anlaşması gerektiği vurgulanıyor. Türkiye U-21 Milli Takımı'nda da forma giyen Cihan Çanak'ın bu tutumu, transfer sürecindeki gelişmeleri merakla bekletiyor.

Muhabir: NURGÜL GÜNAYDIN