Suiçmez, önceki gün Araklı ilçesinde ziyaret ettiği vatandaşların ve esnafın taleplerini dinledi. Suiçmez, “Araklı ilçemizde esnaf ve vatandaşlarımızı ziyaret ederek sorunlarını dinledik.

Şehrimizin dört bir yanındaki hemşehrilerimizle her zaman bir arada olacağız.

 Vatandaşlarımızı dinleyerek sorunlara ortak bir çözüm bulmak için birlikte çalışacağız.”

İLÇENİN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Arsin’de çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Başkan Muhammet Sait Gürsoy, ilçede çalışmalara hız verdi. Başkan Gürsoy, “Altyapı çalışmalarımızı tamamladığımız Fatih mahallemizde; tretuvar ile kilit parke yol kaplama, bordür ve kaldırım gibi üstyapı çalışmalarımız ile mahallemizin çehresini değiştiriyoruz. Arsin'imiz için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.” Dedi.

 “GEÇMİŞ OLSUN SÜRMENE’M”

Trabzon’un Sürmene ilçe belediye başkanı Rahmi Üstün, ilçede yaşanan sel felaketinin ardından geçmiş olsun mesajı yayınladı.

Üstün, “Geçmiş olsun Sürmene’m İlçemizde yaşanan etkili yağmur, ilçe merkezimizde su taşkınlarına sebep oldu. Yağmurdan etkilenen tüm esnaf ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Geçmiş olsun ziyaretine gelen telefonla arayıp üzüntümüzü paylaşan herkese teşekkür ederim.

Şehrin Turizmini Konuştular Şehrin Turizmini Konuştular

Yağan yağmurlar sonucu ilçemizde caddelere yığılan çamurları temizleme çalışmalarına Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle devam ediliyoruz” dedi.

TRABZON 5 EKİM’E HAZIR

Trabzon’da Toptancılar Derneği organizasyonu ile yarın muhteşem bir etkinlik gerçekleşecek. ‘Ticaretin nabzı Trabzon’da atacak’ sloganı ile birinci satış ve tanıtım organizasyonu Novotel’de yarın başlayacak. Trabzon toptancılar derneği başkanı Mehmet Üçüncüoğlu, “Trabzon’da buluşuyoruz. 50 üretici firmanın yer alacağı organizasyon 5-8 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. 750 davetli organizasyonumuza katılıyor. Biz birlikte güçlüyüz” dedi.

TRABZON’A ÖRNEK OLDU

Trabzon Otogarı Değirmendere Oto Sanayi Keleşoğlu Otomotiv'den Günay Keleş'e Doğu Karadeniz illeri olmak üzere Türkiye'nin dört bir tarafından manuel şanzıman ve mekanik tamir işleri geliyor.

Garanti veren ustalığı ve kaliteli işçiliği ile güven veren Keleş: "Trabzon'un civar illeri dahil pek çok yerden müşteriler bize ulaşıyor. 35 yılı aşkın süredir işimiz bu. Manuel şanzıman ve motor-mekanik konusunda her sıkıntıyı çözme noktasında ekipmanlarımız ve tecrübemiz var. Parça tedariğini de sağlıyoruz. Marka ve model ayırmadan manuel şanzıman ve mekanik bakım noktasında çalışıyoruz. Genci yaşlısı tüm şoförlere en önemli tavsiyem araçlarının bakımını aksatmamalarıdır, önleyici bakım ve tecrübeye önem vermek araç sağlığı için her şeydir." Oğlunu da usta olarak yetiştiren Keleş, uygun fiyatları ile de Trabzon'da örnek bir usta oldu.

ÖĞRENCİLER YALNIZ DEĞİL

Karadeniz Teknik Üniversitesi, otogar ve havaalanında araç ringleri oluşturarak öğrencilerin Kanuni Kampüsü’ne ulaşmalarına destek sağladı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından organize edilen ‘KTÜ hep yanında’ etkinliği kapsamında, Trabzon’a otogar ve havaalanından ulaşım sağlayan öğrenciler yalnız bırakılmadı. Ulaşım noktalarında kurulan stantlarda karşılanan öğrenciler, önceden belirlenmiş otobüs saatlerine göre; üniversiteye ait araçlarla kampüse taşındı.

KTÜ’lü öğrenciler, yapılan uygulamadan mutluluk duyduklarını dile getirerek, “Bizleri Trabzon’a ilk adımımızda yalnız bırakmayan Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne teşekkür ediyoruz” diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler. Öte yandan üniversite yönetimi Kanuni Kampüsü’ne düzenlenen otobüs seferlerinin 5 Ekim’e kadar devam edeceğini duyurdu.

GENÇLER İŞ İSTİYOR

Saadet Partisi Of Gençlik Kolları Başkanı Mahmut Cevahir, “Gençler, parasını ve faturasını babasının ödediği vergisiz telefonu değil, kendi telefonlarını vergisiyle birlikte satın alabileceği bir iş istiyor” dedi.

LESCON RUBENİS’TE

Türkiye’nin aktif spor giyimde ilk ve tek milli markası LESCON, zincir mağazalar açmaya devam ediyor. LESCON Trabzon’da RubenisAVM'de müşterilerin hizmetine giren mağazanın açılışının mutluluğunu ve gururunu yaşadı. LESCON tarafından yapılan açıklamada, “Cumhuriyetimizin 100.yılında ''Güçlü Türkiye''  vizyonuna inançla, üretmeye ve ülkemizin her köşesine yatırımlarımıza devam ediyoruz. Mağazamız, ülkemize ve Karadeniz Bölgesi'nin yemyeşil  ormanları, coşkun kobalt mavisi denizi, ticaret ağı yoğun limanı ve kültürel pek çok mirasa ev sahipliği yapan cazibe merkezi Trabzon'umuza, Hayırlı uğurlu olsun. Allah utandırmasın” denildi.