Trabzonspor'un İspanyol Stoperi Fernandez'in Sakatlığı Endişe Yaratıyor Trabzonspor'un İspanyol Stoperi Fernandez'in Sakatlığı Endişe Yaratıyor

FATİH KELEŞ ADINA DÜZENLENECEK

17 müsabakanın gerçekleşeceği gecede 14 sporcu profesyonelliğe yükselme adına ringe çıkacak. Amatör ve Profesyonel WBO Avrupa Şampiyonu ve Profesyonel UBO Dünya Şampiyonu Fatih Keleş adına düzenlenecek olan gecede Türkiye Şampiyonu Milli Boksör Mustafa Çolak da 5’nci kez profesyonel bir maça çıkacak. Gecenin gösteri maçında Fatih Keleş, Gürcü rakibi Nika Nakashidze ile karşı karşıya gelecek. Müsabaka 3 raund sürecek. Mustafa Çolak ise Gürcü rakibi İlia Mlikia ile karşılaşacak. Bu müsabaka ise 6 raunt sürecek. Gecede Türk sporcular Mehmet Utku Taş, Furkan Aybar, Haktan Bayraktar, Emirhan Kalkan, Orhan Yıldırım, Aleyna Nigar Geloğlu, Mustafa Atayee, Arda Baran Akdal ve Umut Can Bayraktar profesyonelliğe yükselme maçlarına çıkacaklar. 

YENİ FATİH’LER YETİŞTİRECEĞİZ

Organizasyon Yetkisi Gökhan Kazaz, “Güzel bir gece olmasını diliyorum. Fatih Keleş’i de gösteri maçında sahneye çıkaracağız. Bu organizasyonu gerçekleştirmekte ki esas amacımız yeni sporcuları profesyonele kazandırma adına olacak. Daha önce Trabzon’da iki organizasyon yaptık bu organizasyonlarda Fatih Keleş’e kemerler kazandırdık. Bundan sonra Fatih Keleş’in Almanya’da bir kemer maçı var. Kontratları imzalıyoruz. Ondan sonra Amerika düşüncemiz var. Fatih Keleş, alttan gelen sporculara bir örnek oluşturuyor. Bu organizasyonu da yeni Fatih Keleş’leri ortaya çıkarma adına gerçekleştiriyoruz. Gecede Mustafa Çolak ana maçımız olacak. Fatih Keleş de gösteri maçında sahne alacak. Daha sonrasında 4 maçta profesyonelliğe kazandıracak olduğumuz sporcularımız var. Bu sporcularımızın tamamı milli düzeyde. Tamamı Trabzon’un öz evladı. Bu sporcularımıza her anlamda destek vermeliyiz. Yeni Fatih’ler yetiştirmek için sponsorlara ihtiyacımız olacak” dedi. 
TAKA/SALİH BIYIK

Editör: Doğukan ÖZKURT