Küçük, “Dünya devletlerinin gözü önünde yıllarca devam eden ve son günlerde şiddetini her geçen gün artıran İsrail devletinin masum ve mazlum halk olan Filistinli kardeşlerimize karşı başlatmış olduğu saldırıyı şiddetle kınıyor, barışın bir an önce tesis edilmesini diliyorum” dedi.

TURİZMDE KAYIT DIŞI ÖNLENMELİ

Küçük, Görüşülmekte olan 35 sıra sayılı Kanun Teklifi'nin içeriğine genel olarak bakıldığında, turizm amaçlı kiralanan konutlara ilişkin kayıt dışılığın önüne geçmek amacıyla turizm sektörünü ilgilendiren çeşitli düzenlemeler yer almakla birlikte, teklifte emeklilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin Türk lirası ödeme yapılmasına ilişkin hüküm de getirilmektedir. Ülkemizin sahip olduğu yüksek turizm potansiyelinin verimli ve etkili bir şekilde değerlendirilmesi için turizm gelirlerinin artırılması ve turizm sektöründe kayıt dışılığın azaltılması yönünde düzenlemeler içeren kanun teklifini destekliyoruz. Yine, kanun teklifinin içinde yer alan emeklilerimize bir defaya mahsus 5 bin TL ödemeyi destekliyoruz. Ayrıca, emeklilerimizin sosyal ve ekonomik refahının artırılmasını sağlayacak her düzenlemeye Milliyetçi Hareket Partisi olarak desteklerimizi devam ettireceğiz” diye konuştu.

Hande Burma CHP Ortahisar Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı Hande Burma CHP Ortahisar Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı

GÜMÜŞHANE’Yİ GÖRÜN

Küçük,  “Gümüşhane'yle ilgili de bazı konuları sizinle paylaşmak istiyorum. Gümüşhane ilimizin ekonomisinin büyük bölümünü madencilik oluşturmaktadır. Madenciliğin ilimizde teşvik edilmesiyle beraber bugün ilimiz maden ihraç eden şehirler arasındadır. İlimizde madencilik faaliyetlerini sürdüren firmalar ciddi sorunlarla karşı karşıyadır. Şehrimizin madenciliğiyle ilgili sondaj çalışmaları yürüten firmalarımızın faaliyetlerine devam etmesi açısından ÇED raporu, orman izinleri, ruhsat bedelleri, ruhsat devirleri büyük sorun oluşturmaktadır. Çalışan mevcut personellerin sosyal haklarıyla ve madencilik faaliyetinde bulunan firmaların karşılaştığı sorunlarla ilgili konular ciddi olarak ortaya konularak üzerine gidilmelidir. İlimizde hayvancılığın gelişmesi için besicilik alanında organize bir alan oluşturarak bu sektörde faaliyet gösteren kişilerin bölgede sağlıklı bir çalışma alanına kavuşturulması gerekiyor. Bu alanda sağlanacak yeni iş olanakları ve istihdamın artırılması, hayvancılık faaliyetlerinde ırk ıslahı, işletmelerde hijyen şartlarının sağlanması, hayvansal ürünlerin işlenmesi ve pazarlanması, kültür ırk hayvan varlığının artırılması için tarıma dayalı organize sanayi bölgesi kurulması önem arz etmektedir. İklim değişikliğiyle birlikte tarımın da değişmesiyle ilçelerimizde deneme üretimi başarılı bir şekilde devam karabuğday, lavanta, kuru fasulye ve nohuttan sonra "yalancı safran" olarak da bilenen aspir ilimizin yeni tarımsal ürünü olmuştur. Kentimiz hububat, bakliyat, yem bitkileri ve ıtri bitkiler, kuşburnu alanlarında organik tarım yapmaya oldukça müsaittir. Yöremize özgü bir ürün olan pestil ve köme üretimi başlı başına bir sektöre dönüşmüş, sadece iç piyasaya değil bütün dünya ülkelerine ihraç edilmektedir. İlimizde bal, dut, ceviz gibi pestilin ham maddeleri yeterli düzeyde üretilmediğinden dışarıdan ithal edilmektedir; özellikle cevizin vergisi fazla olduğundan dolayı üreticiler bundan şikâyetçi konumundadırlar. İlimiz zengin doğal değerlere ve olağanüstü güzelliklere sahiptir. Turizmde ve tarihî eserlerde keşfedilmeyi beklemektedir. Hükûmetimizin mutlaka turizmde ve tarihî eserlerde Gümüşhane iline yeterli ilgiyi göstermesi lazımdır. Bundan dolayı Hükûmetimizin Gümüşhane'ye daha hassas eğilmesini istiyoruz. Gerçekten bütün Türkiye, bütün dünya bu güzelliği görmesi gerekiyor diyorum” ifadelerine yer verdi.
TAKA/AYŞE SANCAK