Ülkemizde artan hayat pahalılığı her kesimi etkilemiş durumda. Özellikle yaşanan gıda enflasyonu vatandaşların elini kolunu bağlarken gözler hükümet tarafından verilen sosyal yardımlara çevrilmiş durumda. Beklenen haber ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan geldi. Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiriyor. Bu belgeyi getirene her ay 5 bin 100 lira maaş bağlanacak. Başvurular Aile Bakanlığı'na yapılacak. Binlerce kişiye destek sağlanacak. Peki başvurular nereden ve nasıl yapılacak? Hangi belgeler isteniyor? İşte sosyal yardım desteğinin ayrıntıları...

Bu Belgeyi Getirene 5.100 TL Maaş Bağlanacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kronik hastalara yönelik özel bir maddi destek programı başlattı. Yapılan yeni program kapsamında, kronik hastalıklarla mücadele eden vatandaşlara aylık 5.100 TL nakit yardım desteğinde bulunulacak. Böylece çalışmakta zorluk çeken kişilere ekstra gelir geçim kaynağı sağlanmış olacak. Tek şart ise hastalığınıza dair belgeyi yetkili kuruma ulaştırmak.

Araç ömrünü kısaltıyor: Arabası olanlar sakın bunu yapmasın Araç ömrünü kısaltıyor: Arabası olanlar sakın bunu yapmasın

Başvurular Aile Bakanlığı'na Yapılacak

2024 yılı itibariyle bu destek ödemelerine zam yapıldı. Aynı zamanda memur maaşlarındaki yapılacak olan artış ile sosyal destek ödemelerine ekstradan bir zam daha yapılabilir. Başvurular ise Aile Bakanlığı'na yapılacak. Başvuru aşamasında hastanın sağlık durumu detaylı bir şekilde incelenmekte ve yardımın verilip verilmeyeceğine karar verilmektedir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sağladığı bu maddi destek, kronik hastalıkları olan vatandaşlara ekonomik destek sunarak onların hayatlarını sürdürmelerine katkı sağlamaktadır.

Muhabir: BİROL SANCAK