Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Milli Savunma Bakanlığı'nın (MSB), Suriye'nin kuzeyindeki bölücü terör örgütü PKK/YPG'ye yönelik operasyonuna ilişkin, "Bu harekat 1974 Kıbrıs Barış Harekatı kadar önemlidir. Türkiye'nin geleceği, bekası ile ilgili bir meseledir." dedi. 

Destici, çeşitli programlar için geldiği Rize'nin Derepazarı ilçesinde Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Destici, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin, Suriye'nin kuzeyinde, Fırat'ın doğusuna yerleşen, başta ABD olmak üzere emperyalist devletlerin desteği ile bir terör devleti kurma gayreti içinde olan PKK/PYD ve YPG'ye karşı kararlı mücadelesini sürdürdüğünü söyledi. 

Hasan Çolake Çarşıbaşı Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Aday Adaylığına müracaat etti Hasan Çolake Çarşıbaşı Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Aday Adaylığına müracaat etti

Türkiye'nin dün geceden itibaren çok kapsamlı bir harekat başlattığını anımsatan Destici, harekatın sadece terör örgütlerine yönelik olduğunu, sivillerin zarar görmemesi için Türkiye'nin olağanüstü hassasiyet gösterdiğini, hiçbir sivilin harekattan zarar görmediğini belirtti. Destici, ABD'nin bir yandan Türkiye'nin terörle mücadelesini desteklediğini açıkladığını, diğer yandan terör unsurlarına her türlü askeri eğitim ve silahı verdiğini savunarak, Ankara saldırısını gerçekleştiren teröristlerin elinden ABD yapımı silahlar çıktığını, Türk ordusunun başlattığı harekatta, terör örgütlerinin ABD unsuru silahlarla karşılık vermeye çalıştığını ifade etti.