İSKENDER GÜNEN (SABAH): Kendi sahanızda oynadığınız bir maçta rakip alanda topa daha fazla sahip olma düşünceniz yoksa üretkenlik sağlanamaz.

Fırtına'nın Orta sahasında kimse duramadı Fırtına'nın Orta sahasında kimse duramadı

 Mendy her ne kadar mücadele gücü yüksek bir oyuncu profili çizse de her an takımı 10 kişi bırakabilecek bir görüntüyü sahaya sürüyor. Hiç gereği yokken gördüğü ikinci sarı kartla oyun dışı kalması bunun en büyük göstergesi. Maçın kırılma noktası ise Pendikspor'un geliştirdiği atakta Uğurcan'ın kurtardığı top oldu. 3 puan alındı ama oyun yetersizliklerle dolu. Bu hakemlerle ligin bitirilebilmesi zor.

CEMAL ERSEN (MİLLİYET): 88. dakikada Görkem’in kaleciyle karşı karşıya kaldığı anda yaptığı vuruşta Uğurcan topa müdahale edemese, maç sonrası ortalık fena karışırdı. Ama istediğini yapamadı Pendikspor. Gerçek şu ki, Trabzonspor sadece günü kurtardı. Lakin oyun olarak kimseyi tatmin edemedi. Geleceğe dair umut veremedi. Teker teker baktığımız vakit son derece kaliteli bir futbolcu grubuna sahip olmasına karşın, takım hüviyetini kazanamadı henüz. Süreç uzadıkça camianın sinirleri gerilecek ve tribünler öfkesini oyunculara yöneltecek ki, geçmişte de tanık olduk, en büyük hasarı da Trabzonspor görecek.

REHA KAPSAL (FOTOMAÇ): Pendikspor'un attığı ilk golde Midstjö, Mendy'nin ayağındaki topa dokunmadan önce sol kol ve omzunu sağ koluyla çevirip avantaj sağladıktan sonra topa dokunuyor. Yerden bir şey yok gibi görünüyor ama üst bölgede havada faul var. Mendy'nin atılışında da yine Midstjö yüzüne çok darbe gelmeden pozisyonu egzajere ederek kendini yere bıraktı. Zaten Bahattin Şimşek bunları görüp doğru müdahale etmedi. Alper Ulusoy da VAR odasında var mıydı yok muydu? Onu da sanırım kimse anlayamadı. Bjelica, bir an önce Trabzonspor'a hem hücum hem de savunmada daha farklı ve de güçlü bir oyun haritası bulmalı ve çıkarmalıdır.

ERMAN ÖZGÜR (FANATİK): Mendy kendini çift sarı karttan attırınca son bölüm oldukça stresli oldu. Bu bölümde Bjelica, Berat ve Larsen’le maçı bitirebilmek adına savunma hamleleri yaptı ve bitirmeyi başardı. Trabzonspor kazandı kazanmasına ama oyun kalitesi net bir şekilde iki kazan bir kaybet sezonunu işaret etti. Görünen o ki bu kadronun bu sezonki hastalığı istikrarsızlık olacak.

ULAŞ ÖZDEMİR (TAKVİM): Bjelica topa hükmetmeyen, oyunu kontrol edemeyen, iç sahada baskı yiyen Trabzonspor'u camiaya izletemez. Gerek 11 tercihleri gerekse oyuncu değişiklikleriyle de kör göze 'parmak' sokan teknik ekibin bu şekilde ilerleyebilmesi de pek mümkün gözükmüyor.
İnşallah hatalardan ders çıkartarak yola devam ederler… Hakem Bahattin Şimşek. Mendy'nin iki pozisyonunda da hatalı kararlarıyla yine göz doldurdu!!!