Bunu yapan artık 5 yıl trafiğe çıkamayacak: Araç sahipleri aman dikkat Bunu yapan artık 5 yıl trafiğe çıkamayacak: Araç sahipleri aman dikkat

2024’ün ilk beş ayındaki enflasyon verilerine göre memur ve emekli maaşlarına yüzde 17,38 oranında artış yapılacağı TRT Haber tarafından duyuruldu. Haziran ayı enflasyon verilerinin eklenmesiyle bu oranın yüzde 20 ila 21 arasında olacağı tahmin ediliyor. SSK ve Bağkur emeklileri için altı aylık enflasyon verilerine dayanarak yüzde 25 ila 26 arasında bir zam bekleniyor. Bu zam oranları, memur ve emeklilerin yaşam standartlarını koruma amacı taşıyor.

Memur ve emeklisinin beş aylık enflasyona göre maaşında yüzde 17,38 artış, SSK ve Bağkur emeklilerininde de en az yüzde 22,72 zam kesinleşti.

TRT Haber’in aktardığına göre 2024’ün ilk beş aylık enflasyon verilerine göre memur ve emeklisi için yüzde 17,38’lik artış kesinleşti. Önümüzdeki hafta haziran enflasyon verilerinin de eklenmesiyle yüzde 20 ila 21 arasında zam bekleniyor.

SSK ve Bağkur emeklileri için de altı aylık enflasyon beklentisi baz alındığında yüzde 25 ila 26 arasında zam gelmesi bekleniyor.

Kaynak: TRT