Emekliler ve memurlar için Temmuz maaş zamları kesinleşti. SGK Uzmanı Murat Göktaş, yüzde 25 zam oranının SSK ve Bağ-Kur emeklileri için garanti olduğunu belirtti. Ayrıca memur ve memur emeklileri için toplu sözleşme gereği yüzde 20 zam yapılacağını açıkladı. Açlık sınırının 19 bin TL'ye ulaştığı bu dönemde, bu zam oranları emekliler ve memurlar için önemli bir destek olacak.

Pek çok emeklinin dört gözle beklediği Temmuz maaş zammına ilişkin rakamlar ortaya çıkmaya başladı. SGK Uzmanı Murat Göktaş, net rakam vererek hem emekli hem de memura gelecek zammı açıkladı.

TÜİK tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan enflasyon verisinin eklenmesi ile 5 aylık maaşları belli olmuştu. Yüzde 22,72 oranında maaş zammını garantileyen emekliler, gözünü son veriye çevirdi.

Açlık sınırının 19 bin TL’ye geldiği bu dönemde emekliler maaşlarına ekstra bir zam yapılmasını bekliyor. Ancak emeklilere iktidar tarafından 6 aylık enflasyon farkı işaret edildi.

Pegasus'tan Çarpıcı Kampanya! 'Bir Bilet Senden, Bir Bilet Benden' Detayları Pegasus'tan Çarpıcı Kampanya! 'Bir Bilet Senden, Bir Bilet Benden' Detayları

Hayat pahalılığının, her geçen gün derinleştiği bu zamanda maaş zamları da merak ediliyor.

SGK Uzmanı Murat Göktaş, canlı yayında emekli ve memurlara ilişkin zam oranını açıkladı. Göktaş, ‘garanti’ diyerek de sözlerine ekledi.

Göktaş, “SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 25 zam garanti. Memur ve memur emeklilerine ise toplu sözleşmeden dolayı yüzde 20 zam yapılacak” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ