NESİLDEN NESİLE SÜRECEK

Trabzonspor’da kadro yapılamasıyla ilgili tartışmalar devam ediyor Trabzonspor’da kadro yapılamasıyla ilgili tartışmalar devam ediyor

Genel Kurul’un Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 100’üncü yılına denk gelmesi toplantıya ayrı renk kattı. Genel Kurul’da Cumhuriyet’in 100’üncü yılı da büyük bir coşkuyla kutlandı. Fatih Karagümrük maçından ötürü İstanbul’da bulunan Başkan Ertuğrul Doğan, genel kurula mesaj gönderdi. Ertuğrul Doğan’ın gönderdiği mesaj şöyle: “Çok değerli camiamız. Bugün, en güzel gün… Bugün, en gururlu gün…  Bugün, en mutlu gün… Bugün, 100. yılımız… Ama ilk günkü aşkla nice yüzyıllara yürüyeceğimiz Cumhuriyetimizin kuruluşunun yıldönümünün coşkuyla kutlandığı gün… Bugün, Kurucu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yazılan kutsal destanın varış noktası olan Cumhuriyetimizin bir güneş gibi doğduğu gün… Bugün ve bugünler… Birliğimizin, beraberliğimizin, dayanışmamızın daha da sağlamlaştırılması gerektiğini bizlere hatırlatırken, O’nu yüceltme ve yaşatma görevini nesilden nesile sürdüreceğimizi güçlü bir şekilde vurgulamak isterim. 

YAŞASIN CUMHURİYET!

Trabzonspor Camiası olarak, Cumhuriyetimizin temel ilkelerine her daim sahip çıktık, sahip çıkmaya da devam edeceğiz. Kurucu Liderimiz Atatürk’ün, Trabzon’u ziyaretindeki o ifadeleri pusulamızdır.
“İlk defa Samsun'a ayak bastığımda bana kalp kuvveti verenlerin ilk sırasında Trabzonluların bulunduğunu asla unutmayacağım”. Bu vesile ile Trabzon’un dünya markası olan Trabzonspor’umuzun tüzüğünün amacımızı ifade eden 7’inci maddesindeki şu ibareyi de hatırlatmaktan geçemeyeceğim: “Trabzonspor Kulübü, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda çağdaş spor anlayışını ve ahlakını yaygınlaştıran, olgunlaştıran ve gelişmesini sağlayan…” Geleceğe daha büyük ümit ve inançla baktığımı, azim ve kararlılıkla temel ilkelerimizden ayrılmadan yürümeye devam edeceğimize dair kararlılığımızı vurguluyor, Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum. Kulübümüzün Onursal Üyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum. Nice Yüzyıllara… Yaşasın Cumhuriyet!
TAKA/NURGÜL GÜNAYDIN