Bursa'da yaşanan skandal bir olayda, fabrika işçisi ve 2 çocuk babası olan Ramazan Yılmaz, diş tedavisi için gittiği özel bir diş kliniğinde kabus dolu anlar yaşadı. Doktor A.D. tarafından yapılan implant operasyonunda, vidanın çene kemiğini delip hastanın beynine saplanması sonucu yaşananlar, adeta bir kâbusa dönüştü.
A W186965 03

Yılmaz, dişlerinde yaşadığı rahatsızlık sonrası Nilüfer'deki bir özel diş kliniğine gittiğini belirtti. Burada doktor tarafından yapılan incelemelerin ardından implant tedavisi önerildi. Ancak operasyon sırasında kullanılan cihazın bozuk olduğunu belirten Yılmaz, doktorun eliyle müdahale etmeye çalışırken yaşadığı aşırı zorlama sonucunda vida çene kemiğini delerek beyin omurilik sıvısının olduğu bölgeye saplandı.
A W186965 04

Olayın ardından Yılmaz, doktorun kendisini hastaneye bırakıp kaçtığını iddia etti. Hastanede yapılan inceleme sonucunda acil bir ameliyat gerektiği belirlendi ve saatler süren bir operasyonun ardından Yılmaz'ın hayata dönmesi sağlandı. Ancak doktor, ödediği ücreti iade etmeyi reddettiği gibi, Yılmaz'ın mağduriyetine dalga geçer gibi konuştuğu iddia edildi.
A W186965 01

Kabine bugün toplanıyor, öğretmelerin gözü kulağı burada! Kabine bugün toplanıyor, öğretmelerin gözü kulağı burada!

Yaşanan bu skandal olay, Amerika'da dergilere konu oldu ve tıbbi bir komplikasyon olarak kaydedildi. Doktor A.D., suçlamaları reddederek olayın tıbbi bir komplikasyondan kaynaklandığını savundu. Yılmaz ise yaşadığı mağduriyet nedeniyle hukuki yollara başvurduğunu belirtti.

A W186965 02
 A W186965 07

Kaynak: HABER MERKEZİ