ÜÇÜNCÜ İLBANK’TA

İlbank Genel Müdür Yardımcısı Volkan Bektaş’ı Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Gürhan Üçüncü ziyaret ederek Büyükşehir belediyesi sorunlarıyla ilgili bilgi verip desteklerini talep etti.

ÇİÇEKLE GİTTİLER

Double Tree by Hilton Trabzon Satış müdürü Berna Yılmaz, Yiyecek içecek müdürü Hakan Köse ve yönetim kurulu Üyesi Mehmet Ali Tuna Trabzon valisini  ziyaret ederek Hayırlı olsun dileklerini sunduktan sonra çiçeklerini takdim ettiler.

GENEL MÜDÜR YARDIMCISI OLDU

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Altyapı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına hemşehrimiz Taner Keskin atandı.

AKTAŞ: HUZUR İÇİNDEYİM   

Trabzon il Milli Eğitim Müdürlüğü görevini 9 yıl aralıksız yürüdükten sonra KKTC’ye eğitim ateşesi olarak görevlendirilen Hızır Aktaş” emekli olduktan sonra memleketim Rize’de huzur içinde emekliliğin tadını çıkartıyorum” dedi.

CENGİZ’DEN HODRİ MEYDAN

Şalpazarı’nda yeniden Belediye Başkan adayı olmaya hazırlanan eski Belediye Başkanı Fehmi Cengiz, tüm başkan adaylarını ve aday adaylarını düğün salonunda halkın ve basının huzurunda açık oturum yapmaya davet etti. Fehmi Cengiz yaptığı açıklamada şunları söyledi; Kimseye aday olması için yalvarmam. Bilgi, birikim ve tecrübem ile bu işi en iyi şekilde yapacak olan kişi benim. Tek dönem için aday olacağım. Yeniden Refah Partisinden veya Demokrat Partiden adaylığımı koyarak seçimleri kazanacağım. Bütün aday ve aday adaylarına sesleniyorum. Buyursun gelsinler düğün salonunda halkın ve basının huzurunda açık oturum yapalım. Sorunları ve çözüm yollarını konuşalım. Halkımız ona göre karar versin” dedi.

FUAT GÖZAÇAN ADAY OLACAK MI?

Beşikdüzü’nde İYİ Parti’den Belediye Başkan adayı adaylığı için adı sıkça gündeme gelen Fuat Gözaçan Hocaya aday adayı olacak mısınız ? Diye Sorduk. Fuat Gözaçan  Hoca kendisine halktan bu yönde yoğun bir isteğin geldiğini ancak böyle bir düşüncesinin olmadığını söyledi.

KOCAMAN’IN BAŞARISI

AK Parti Çarşıbaşı İlçe Başkanı Hakan Kocaman ilçede bir denge unsuru olarak çok başarılı bir ilçe başkanlığı dönemi geçiriyor. Hakan Kocaman önce Çarşıbaşı’nın MHP’ye bırakılması sürecinde gelen yoğun tepkileri göğüslemeyerek bu zorlu dönemi başarıyla atlattı. Ardından Cumhur İttifakı olarak girdikleri yerel seçimleri kazandılar. Genel seçimlerde AK Parti Çarşıbaşı’nda önemli bir oy oranına ulaştı. Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu ile de uyum içerisinde çalışarak Çarşıbaşı’na güzel hizmetler kazandırdılar. Hakan Kocaman’ı tüm bu zorlu süreçlerden çok belki de en çok parti içindeki arkadaşları yıpratmaya çalıştı. Ama dimdik ayakta kalarak Çarşıbaşı’ için, AK Parti için çalışmaya, mücadele etmeye devam ediyor. Oldukça da başarılı gidiyor.

RAMİS UZUN AVANTAJLI

Cumhuriyet Halk Partisi’nde yaşanan genel başkan değişiminin Beşikdüzü’ne nasıl yansıyacağı merak konusu. Beşikdüzü’nde mevcut Belediye Başkanı Ramis Uzun’un yanı sıra, CHP’den aday adaylık için Cahit Erdem, Mehmet Yıldızlar ve Yusuf Keleş’in adı geçiyor. Genel başkanlık düzeyinde yaşanan değişiklik sonrasında Belediye Başkanı olması hasebiyle bir adım önde olan Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun’un CHP’nin adaylığı için daha da avantajlı bir konuma geçtiği konuşuluyor.  

SOHBET ETTİLER

TFF önceki dönem yönetim kurulu üyesi, iş insanı ve Arsinspor onursal başkanı İbrahim Usta’nın oğlu Kaan Usta ile Usta İnşaat Trabzon HES Müdürü Tamer Kuturoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’i ziyaret etti. Makamda bir süre sohbet ettiler. Genç, sosyal medya hesabından paylaştığı ziyaretle ilgili, “Aziz hatırası ile gönüllere yer eden, çok sevdiğimiz İbrahim Usta'nın biricik evladı Kaan Usta ve Usta İnşaat Trabzon HES Müdürü Tamer Kuturoğlu'na nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

GÜNEŞ’İ DOSTLARI YALNIZ BIRAKMIYOR

Efsane Başkana Anma! Efsane Başkana Anma!

Trabzonspor ve Türk futbolunun efsane ismi Milli Takım hocalarımızdan Şenol Güneş Beşiktaş’tan ayrıldıktan sonra beklemeye koyuldu. Güneş, yeniden bir takım çalıştırır mı çalıştırmaz mı henüz netlik kazanan bir durum yok. Muammer Saka’nın cenazesine katılmak için Trabzon’a gelen Şenol Güneş onun her zaman yanında olan Hayrettin Hacısalihoğlu başta olmak üzere dostlarıyla Trabzon’un meşhur pidecisi Hasan Çıtlak’ın mekanında buluştular. Tuncay Bender, Süleyman Atar, Burhan Bektaş’ta yemeğe eşlik etti. Şenol Güneş hoca dostlarıyla buluşunca hem duygulanıyor hem de özlem gideriyor. Bu arada meşhur pideci Hasan Çıtlak’ın yeniden İskenderpaşa Mahallesi Muhtar adayı olduğunun da altınız çizelim.

ARTIK YETER

Gelecek Partisi Ortahisar ilçe başkanı Arzu Öktem, görevinden ayrıldı. Hem ilçe başkanlığı hem de parti üyeliğini sonlandıran Öktem, bundan sonra işlerine yoğunluk vereceğini söyledi. Öktem, istifası ile ilgili TAKA Gazetesi’ne açıklamalarda bulunarak, “Artık yorucu olmaya başladı. Komple siyaseti bıraktım. Bu kadar yeter. Artık işlerimin başına geçeceğim” dedi.

ÜRETİCİ ÇKS’Lİ OLMAK ZORUNDA

Akçaabat Ziraat Odası Başkanı Mustafa Hikmet Eyüpoğlu, emeklilere bu ay verilecek 5 bin TL’lik destekten ÇKS sistemine kayıtlı çiftçilerin muaf tutulmasına tepki gösterdi. Eyüpoğlu, tarımla uğraşan emeklilerin ürününü satabilmesi için belge almak zorunda olduğunu kaydederek, “Tüm zorluklara rağmen üretmek için gece gündüz çalışan  elleri öpülesi emekli çiftçilerin verilen ikramiyeden muaf tutulması emekli çiftçileri çok üzmüştür. Ürettikleri malı satmak için mecburen çiftçi kayıt sistemine kayıt yapmışlardır. Hatta devletten herhangi bir tarımsal destek almadığı halde eski ÇKS kaydı olanlarda bu kapsama alınmıştır. Unutulmamalıdır ki çiftçi üretmezse Türkiye aç kalır, çiftçiyi hor gören gıdayı zor görür. Bu uygulama yanlıştır ve bu yanlışlıktan biran önce vazgeçmeli ve verilen ikramiyeden emekli çiftçilerde faydalanmalıdır” dedi.