Trabzonspor’da Yunan Bakasetas, Fountas ve Kourbelis oyuncularının keyfi nasıl? Trabzonspor’da Yunan Bakasetas, Fountas ve Kourbelis oyuncularının keyfi nasıl?

‘ZOR OLACAĞINI BİLİYORDUK’
4. galibiyetini alan Çaykur Rizespor, hem  bir maç önce yaşanan Fenerbahçe şokunun stresinden kurtuldu, hem de  puanını 14’e yükselterek 5. sıraya tırmandı.  
Maçtan önce  yaptıkları değerlendirmede kendilerini zor bir maçın beklediğini  bildiklerini söyleyen Rizespor Teknik Direktörü İlhan Palut, ‘Çünkü hem biz kötü bir maçtan çıkmıştık, hem de  Samsunspor’un iyi gitmeyen bir periyodu vardı. Ancak Samsunspor’un maçlarına baktığınızda   aldıkları sonuçlarla  sahada gördüğümüz takım arasında ters orantı vardı. Bu da bizi maç öncesi ciddi bir şekilde düşündürüyordu’ dedi.
‘OYUNU ÇOK İYİ TUTTUK’
Zaten zor olan maçın henüz 13. dakikasında gördükleri kırmızı kartla işlerinin daha da zorlaştığını kaydeden Palut,‘Böyle durumlarda önce rakibi iyi karşılaşacak bir organizasyona ihtiyaç vardır ki bunu başarılı  yaptık. Top bize geçtiği zaman ise  başka bir sistem ile oynamaya çalıştık. Eğer maçı dengede götürebilirsek bir duran top, kontra atak ve bir şekilde maçı lehimize çevirme  şansımız olacaktı. Zaten 10 kişiyle riskler almaya başlayıp çok güzel bir dakikada zorlayarak bir gol attık. 3 puanın yanında bir başka kazancımız da oyuncularım oyunun beklenmedikleri andına verilen direktiflere verdikleri olumlu cevaplardı. Bu da bizim için  en büyük kazanç noktamızdı. Bunu 3 puanla pekiştirmemiz de çok iyi oldu. Oyuncularımızı kutluyorum’ ifadelerini kullandı.
AYTEKİN AKAY