Geride kalan 8 karşılaşmada 4 galibiyet 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet alan Yeşil-Mavililer, İbrahim Turgut başkanlığında sezon öncesi yaz transfer döneminde yaptığı doğru planlamanın meyvelerini aldı. Geride kalan 8 haftada rakip filelere 9 gol gönderen Atmaca’da yeni transferlerden Dal Varesanovic 2, Adolfo Gaich, Attila Mosci ve Gustavo Sauer ise 1’er golle katkı vererek atılan 9 golün yarısından fazlasını kaydederek alınan puanlarda büyük pay sahibi oldular. 

Trabzonspor, Pazar Günü Oynayacağı Gaziantep Maçına Kilitlendi Trabzonspor, Pazar Günü Oynayacağı Gaziantep Maçına Kilitlendi

PALUT FARKI

Çaykur Rizespor’da transfer planlamasının doğruluğunun yanı sıra teknik direktör İlhan Palut’un da katkısı çok büyük. Tecrübeli teknik adam yönetiminde Süper Lig’e yüksek perdeden giriş yapan Yeşil-Mavililer, Fenerbahçe karşısında camiayı üzse de genel itibarıyla alınan saha sonuçları taraftarları memnun etmiş durumda. Çaykur Rizespor ligde, Trabzonspor’u 3-2, Karagümrük’ü 1-0, Konyaspor’u 2-1 ve son olarak da evinde Samsunspor’u 1-0 mağlup ederek Avrupa Kupaları potasına yakın bir görüntü sergiledi. Atmaca’da hedef sezon sonuna kadar bu seviyede kalabilmek. 
AYTEKİN AKAY