Ancak maçın başlama anından önce tribünlerde ilginç bir olay yaşandı.

Müsabaka öncesi oyuncuların ısınma hareketlerini tamamladığı sırada, stadyumun hoparlörlerinden Rizeli İsmail Türüt ile Trabzonlu Onay Şahin tarafından bestelenen ve Trabzon-Rize arasındaki kardeşliği anlatan özgün bir şarkı çalmaya başladı. Ancak bu şarkının çalındığı sırada Rize tribünlerinden beklenmeyen bir tepki geldi.

Karacabey deplasmanından da mağlup dönen 1461 Trabzon, zirve yarışında ağır yara aldı Karacabey deplasmanından da mağlup dönen 1461 Trabzon, zirve yarışında ağır yara aldı

Çaykur Rizesporlu taraftarlar, stadyum hoparlörlerinden gelen müziği keserek yönetime yönelik bir mesaj gönderdiler. Tribünlerde tezahüratlarla dile getirilen tepki şu şekildeydi: "Yönetim, uyuma müziği kapat!" Taraftarlar, özellikle maç öncesinde böylesine özel bir anı paylaşan müziğin, sadece karşı takımın taraftarları tarafından değil, tüm futbolseverler tarafından keyifle dinlenmesi gerektiği görüşünü dile getirdi.

Taraftarların bu isteği üzerine çalınan müzik bir anda kesildi. Yaşanan bu olay, Trabzon-Rize rekabetinin ötesine geçerek dostluk ve kardeşlik mesajlarının önemini bir kez daha vurguladı. Maçın başlama düdüğüyle birlikte ise tribünler, futbol coşkusuna odaklanarak heyecanlarını sahaya yansıttılar.

TAKA/BİROL SANCAK

Editör: Doğukan ÖZKURT