CEESS Global olarak sektörde 25 yılı geride bırakmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Sarıalioğlu, sektöre vizyon katarak, hızlı şekilde sektörün dinamiklerini hızlandırmak için başarılı çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

GEÇMİŞTEN GELEN GÜVEN
Sarıalioğlu, CEESS ailesi olarak 1998 yılından 2023 yılına kadar neler geliştirildi, geçmişten bugüne gayrimenkul sektörüne kattıklarını değerlendirdi. Sektördeki durgunlukla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sarıalioğlu, gayrimenkulü bir haftada nakit satma garantisi ile sektörde bir ilke imza attı.

Whatsapp Image 2024 01 28 At 13.06.52

DÜNYAYA HİZMET

Sarıalioğlu, “Global dünyada bir çok yatırım fonu ve müşteriye hizmet ediyoruz. Bu fonla anında alımlar gerçekleştirebiliyoruz. CEESS VR ile 3D sanal tur fırsatı ile dünyanın neresinde olursanız olun 3D VR turlarımızla müşterilerimize hayallerindeki menkulü sanal olarak keşfetme imkanı sunduk. Müşterilerimiz bundan çok memnun. Trabzon’da yaşayan bir müşterimiz İstanbul veya başka bir ilde beğendiği gayrimenkulü sanal olarak görebiliyor. Mülkleri gerçek ve adil fiyatlarla buluşturuyoruz. ‘Her satıyorum’ diyenin mülküne hizmet vermiyoruz” dedi.

Whatsapp Image 2024 01 28 At 13.06.56

BÜYÜK BİR EKİBİZ

Kurumsallık yapısında global anlamda sektördeki tecrübemizle dünya globalinde Anadolu’nda, Trabzon’dan bir firma olduk. Dünyada konuşuluyoruz. Toplantılara davet ediliyoruz. 16 bayilik başvurumuz var. Bu bayilik başvurularını değerlendiriyoruz. Çok iyi denetleyerek yolumuza emin adımlarla ilerlemeye gayret ediyoruz. Business hizmet veriyoruz.Bir çok inşaat firmasının çözüm ortağıyız. 

CEESS AKADEMİ EĞİTİM

CEESS Akademi eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunan bir kuruluşuz. Amacımız, öğrencilere, profesyonellere ve kurumsal şirketlere yenilikçi ve kaliteli eğitim imkanı sağlamaktır. Uzmanlarımız ile akademimizde eğitimler tamamlanıp, sertifikalar alındıktan sonra direk tüketici ve satıcıya hizmet veriyoruz. 

Whatsapp Image 2024 01 28 At 13.06.56 (1)
SANATA DESTEK
Sanatın yanındayız. Sanat eserlerine destek veriyoruz. Yeni projelere mimar, mühendislerimize sanatsal dokunuşlar yapıyoruz. Bakış açısını değiştiriyoruz. 

TEKNOLOJİYİ KULLANIYORUZ

25 yıllık tecrübemizi teknoloji ile buluşturduk. CEESS mobil, android ve apple sistemi ile çalışıyoruz. CESS sosyal sorumluluk projesi ile en yakınımızdakilerin ihtiyaçlarına dokunuyoruz. 

Whatsapp Image 2024 01 28 At 13.06.56 (2)

TRABZON’DA STAJ YAPTIM

Sektörde Anadolu’da yetiştim, tecrübe ettim ve stajımı tamamladım. Anadolu’da bir şeyleri başardığında dünyada bir şeyleri başarmak daha kolay. Trabzon’daki müşterilerimize en iyi hizmeti verdik. Mükafatını alıyoruz. Taşlı yollarda koştuk. Sürekli yollardayız. Başarımız sektörü en iyi yere oturana kadar, bir Trabzonlunun yaptığını anlatana kadar mücadelemi vereceğim. Vermeye de devam edeceğim. Bunu ekip arkadaşlarımla başarıyoruz. 

Whatsapp Image 2024 01 28 At 13.06.56 (3)

UZMAN KADRO İLE ÇALIŞIYORUZ

Trabzon'un Araklı ilçesi sınırlarında bulunan ve kazalarıyla ünlü olan Karadere yolunda bir kaza meydana geldi Trabzon'un Araklı ilçesi sınırlarında bulunan ve kazalarıyla ünlü olan Karadere yolunda bir kaza meydana geldi

Gayrimenkul sektörü çok önemli bir kurum. Sektörümüz büyük paralara hizmet ediyor. Bir finans sektörü neyse gayrimenkul de odur. Uzman kadro ile gelişerek, doğru görerek, ileriye bakma görüşündeki vizyon sahibindeki insanlarla çalışmalıyız. Sektördeki dinamiklerle her daim toplantılar yapıyoruz. 

GAYRİMENKUL HER ZAMAN KAZANDIRIR

Faiz gelip geçici bir argüman. Ekspertizi doğru uzman kişi tarafından yapılmışsa, piyasadaki durgunluklarla gayrimenkul yüzde 40 gerileme yaşadı. Piyasadaki gayrimenkul minimum seviyeye düşmesi ile personel giderleri ciddi zam yedi. Kurlarda yaşanan zamlarla birleşince finans sektörü kendini toparlayıp faiz oranı aşağı inince bugün yüzde 45 kar zannedip diyerek parasını mevduata yatıranlar, önümüzdeki senelerle oradan aldığı faizle gayrimenkul alamayacak. Yüzde 65-70 kar getirecek mülklere garanti veriyoruz. Piyasalar düzeldiği zaman bire 4 bire 5 kazanacaklar. Gayrimenkul yatırımcıları için bugün tam da alma dönemi. ‘Herkes satarken alan, herkes alırken satan’ olursan dün olduğu gibi bugün de kazanırsın. Bugünü iyi değerlendiren yarın ailesi için ciddi yatırımlar yapmış olacak. İleriki zamanlar da kazanacaklar. Ramazan ayından sonra ciddi artış bekliyorum. Geçmiş dönemlerdeki krizleri gören ve analiz eden birisi olarak parasını gayrimenkule değil de mevduata yatıranlar çok pişman olacaklar. 

Whatsapp Image 2024 01 28 At 13.06.56 (4)

PARA KÜSERSE DAHA GELMEZ

Para kolay kazanılmaz, kaybettiğin zaman küser bir daha sana gelmez. Parayı en iyi değerlendirme yollarından birisi de gayrimenkul sektörüdür. Sektörümüzde de profesyonel firmalar ve uzman kişilerle çalışılmalıdır. 

YOĞUN EMEK HARCADIK
Önceden yaşadığımız hatalardan ve sektördeki eksikliklerden ders alarak ciddi bir yapılanmaya geçtik. Sektördeki diğer firmaların yapmadığı, sektörümüzde olması gerekenleri belirledik. Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek amacıyla çağrı merkezimizi kurduk. Burada, Gayrimenkul ile ilgili satın alma sürecinde detaylı bilgi aktarımı, dijital pazarlama platformlarında etkili bir şekilde sergilenme ve müşteri sorunlarına anında cevap verebilmek için yoğun bir emek harcadık. Müşteri memnuniyetini artırmak, internet sitelerine açıklamalar eklemek ve resimleri eksiksiz bir şekilde eklemek için çağrı merkezimizi tek bir merkezden yönetiyor ve başarıyla devam ettiriyoruz. Bundan sonraki versiyonlarda da bu başarıyı sürdürmeyi hedefliyoruz.

HIZLI ÇÖZÜM

Bunun yanı sıra, müşteri verilerini hızlı ve etkili bir şekilde toplamak amacıyla sahada   aktif bir şekilde faaliyet gösteren bir mobil ekip oluşturduk. Bu ekip, sizin elinizdeki müşteri taleplerine daha hızlı çözümler üretebilmek adına emek harcıyor. Fikir alışverişi yapabileceğimiz, eksiklerimizi giderebileceğimiz, pazarlıklarda ciddi destek alabileceğimiz, firmamızı temsilde güç kazanabileceğimiz bir birim kurduk. 

GÜÇLÜ SUNUM

Dijital pazarlama alanındaki aktivitelerimizi ve gücümüzü daha da geliştirebilmek için IT bölümümüze Ertuğrul Bey'i entegre ettik. Bu entegrasyon, sanal gerçeklik, VR gözlük programları ve ardından yapay zekanın sistemimizle birleştirilmesini içeriyordu. Firmamıza özgün sunum teknikleri geliştirerek, gayrimenkulü daha kolay ve kaliteli bir şekilde göstermek için ciddi bir yatırım ve emek harcadık. Bu süreç yaklaşık iki yıldır devam etmektedir ve bugün artık sona çok yaklaştığımızı söyleyebiliriz.Sektörde birçok firma, gayrimenkullerini sadece kısmi olarak tanıtabilirken, biz bu süreci tamamen kendi gücümüzle yöneterek müşterilere güçlü bir sunum yapma imkanı sağlıyoruz. Bu, sadece internet sitelerinde adınızı bildiğiniz birçok rakip firmadan farklı bir konumda olmamızı sağlıyor.

KURUMSAL HİZMET

Kurumsal vizyonumuzu anlatan tam 100 sayfadan oluşan çok önemli bir katalog oluşturduk. Bu katalog, müşterilerimize, müteahhitlere, firma yapımcılarına ve diğer paydaşlara hem bilgi sağlayabileceğimiz hem de kendimizi etkili bir şekilde anlatabileceğimiz mükemmel ve eşsiz bir kaynak haline geldi. Bu katalog yazar, grafiker, üniversite hocamızdan , idare kadromuzdan ve dışardan destek aldığımız öngörülü insanların fikirleriyle birleşerek ortaya çıktı. Yılların tecrübesi ve öngörüsüyle şekillenen bu katalog, sadece bir katalog olmanın ötesinde bir kitap gibi değerlendirilmeli.Çalışmanın adının sadece 'katalog' olmaması gerektiğine inanıyorum; çünkü ciddi bir çalışma ve emeğin ürünü olarak, gayrimenkul sektörüne dair kapsamlı bir kaynak olma özelliğini taşıyor."

ANADOLU’DAN AÇILDIK

Anadolu’da var olmanın ötesinde global bir perspektif oluşturarak zihnimizi güçlendirmeyi ve sadece bizim var olduğumuzu değil, faaliyetlerimizin gücünüde hissettirebilmeyi hedefledik. Bu doğrultuda, İstanbul'un en güzel yerinde kalıcı bir genel merkez organizasyonu kurmak için ciddi yatırımlar yaptık. Merkezi ofisimiz bugün 75 sözleşmeli ilana ulaşarak sektörde güçlenmeye devam ediyor. İstanbul'un tam merkezinde Quasar İstanbul projesindeki ofisimizde, şehri terasın 21. Katından izleyerek ufkumuzu sürekli genişletiyoruz. 

AİLEMİZİ GÜÇLENDİRİYORUZ

Gayrimenkul piyasası şu anda zorlu bir dönemden geçiyor ve biz büyüme sürecindeyiz. Rabbimin lütfuyla, bu zorlu dönemde faydalanabileceğimiz ve biz yön verebilecek önemli bir birim oluşturduk. Sizler gayrimenkul satarken farklı neler yapabileceğinizi öğrenebileceğiniz ve destek alabileceğiniz önemli bir kaynaktır kendisi. Herkesin ayrıntılı ve bire bir destek alabileceği bir yapı oluşturduk. Bu süreçte her gün bir üstüne koyarak, birimleri artırarak ve ailemizi daha da güçlendirecek şekilde hazırlıklarımıza devam ediyoruz.
TAKA/BİROL SANCAK

Editör: Doğukan ÖZKURT