Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Türk-Alman Üniversitesi'nin ortak kuruluşu olan Dijitalpark Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren Mavi Analiz Teknoloji Yazılım Şirketi tarafından geliştirilen Çevre Şikayet Uygulaması, iki yıl süren yoğun çalışmaların ardından hizmete sunuldu. Uygulamayı tanıtan Dr. Murat Hacımurtazaoğlu, kullanıcı dostu ve mobil bir platform olan Çevre Şikayet Uygulaması'nın çevre sorunlarını veya memnuniyetleri en kısa ve kolay yoldan ilgili kamu ve yerel yönetim birimlerine iletmeyi sağladığını belirtti.

Karadeniz'de Acemi Kasap Alarmı; Bayramda Hastaneler Doldu Taştı! Karadeniz'de Acemi Kasap Alarmı; Bayramda Hastaneler Doldu Taştı!

Uygulamanın tanıtımında, ilk deneme haftasında dahi binlerce vatandaşın kullanmaya başladığı vurgulanırken, şehirlerin dönüşümüne ve gelişmesine katkı sağlayacağına dikkat çekildi. Dr. Hacımurtazaoğlu, uygulamanın App Store ve Google Play Store mağazalarından ücretsiz olarak indirilebileceği gibi, detaylı bilgilere www.cevresikayet.com web sitesi, @cevresikayet Instagram adresi ve @CevreSikayet YouTube Kanalı üzerinden de ulaşılabileceğini belirtti.

Editör: Birol Sancak