AK Parti Ortahisar ilçe kadın kolları başkanlığı boş kaldı AK Parti Ortahisar ilçe kadın kolları başkanlığı boş kaldı

CHP’de devrim, Türkiye’de devrim’ sloganı ile örgütlerle bir araya gelen Öymen, ilk ziyaretini memleketi Trabzon’a gerçekleştirdiğini söyledi.
YAPISAL SORUNLAR VAR
Öymen, “15 Eylül itibari ile genel başkanlığa aday adaylığımı açıkladım. CHP’de 2 sorun var. Parti ilkelerinden ve kendi ilkelerinden uzaklaşması. İkincisi ise parti içi demokrasi sorunu. Bu konuda ciddi sıkıntılar var. Bizim iddiamız bu sorunları ortadan kaldırmak. CHP’de isimler değişti, yapısal sorunlar oluştu. Bu sorunları çözmek için aday adayı oldum” dedi.
ÖNCELİĞİMİZ İDEOLOJİ
Öymen, “Değişim talebinde bulunan arkadaşlarımız var. Yapılan tüm hatalara ortak olanlar veya ses çıkarmayanlar değişim talebinde bulunuyor. İddiamız sadece Trabzon veya Karadenizli olmak değil. Siyaseti, ilke, dava ve ideoloji için yapıyoruz. Bunların olmadığı yerde siyaset makam ve mevki için köşe kapmaca oyununa döner. Atatürk, İnönü, Ecevit gibi siyaseti ilkeli yürütme iddiasındayız. Önceliğimiz ilkeler ve ideoloji. Hem sol hem de laikliğe sahip çıkılması konusunda parti yönetimi büyük bir zafiyet gösterdi. Parti yönetimi uzun yıllardır üzerine düşeni yapmadığı, ‘Biz 1920’lerin 30’ların partisi değiliz’ söylemlerini kullandı. 6 oka biz sahip çıkmalıyız. Aday adayı olmamın temel nedenlerinden birisi partimizin zafiyetleridir. Bir genel başkan, ‘Biz 1930’da neysek bugünkü AK Parti o’ sözünü kullanıyor.  Ben bunu kabul edemediğim için aday adayı oldum” diye konuştu.
TAKA/BİROL SANCAK