AK Parti Liderleri ve Yerel Yöneticiler Akçaabat'ta İstişare Toplantısında Buluştu AK Parti Liderleri ve Yerel Yöneticiler Akçaabat'ta İstişare Toplantısında Buluştu

Yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in emeklilere 7 bin TL'lik seyyanen zam önerisini kışkırtıcı bulduğunu ve "Kaynak yok." gerekçesiyle bu öneriyi reddettiğini dile getirdi. Suiçmez, hükümetin emeklilerin haklarını göz ardı ettiğini ve bu durumu kabul edilemez bulduklarını vurguladı.
"27 saniyede bir, en düşük emekli maaşını harcayan, sarayda oturan Cumhurbaşkanı, emeklilere yapılması gerektiğini söylediğimiz 7 Bin TL’lik seyyanen zam önerimiz için söyledi bunları, gerçekten şaka gibi, Saray harcamaları için kaynak bulurken sıra emeklilere geldiğinde kaynak yok diyorlar." diyen Suiçmez, "Bizler emeklilerimizin haklarını savunmaya devam edeceğiz, emekli vatandaşlarımız da 31 Mart’ta bu iktidara gereken cevabı vereceklerdir." şeklinde konuştu.
Sibel Suiçmez'in bu eylemi, emeklilerin hak mücadelesine dikkat çekti ve hükümetin emeklilere yönelik politikalarına eleştiri getirdi.

Muhabir: TUNCAY UÇKUN