Binlerce yıllık zeytin ağaçlarının sökülmesi, doğal güzelliklerin betonlaşmaya kurban gitmesi ve çevre felaketlerine neden olan projelere sessiz kalındığını dile getiren Batmaz, Çebi'nin eleştirilerini samimi bulmadığını ifade etti. Ayrıca, Çebi'nin belediyenin gelirlerini artırmaya çalışmasını eleştirmesini de yersiz bulduğunu belirtti.

Batmaz, Ortahisar Belediyesi'nin gelirlerini artırmaya çalışmasının, kasasında para bırakmayan önceki yönetimin etkisi olduğunu savundu. Ayrıca, belediyenin personel maaşlarını ödeyemez hale getirilmesi ve israfla batma noktasına gelmesi konularında da eleştirilerde bulundu.

İYİ Parti Milletvekili Yavuz Aydın: "Festival, Trabzon'un İzlerini Taşımıyor" İYİ Parti Milletvekili Yavuz Aydın: "Festival, Trabzon'un İzlerini Taşımıyor"

Batmaz, AKP'li siyasetçilerin muhalefeti sindirmeye çalıştığını ve gerçek gündemlerin insanların yaşadığı sorunlar değil, muhalefet partileri olduğunu belirtti. Ayrıca, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç'e yapılan eleştirilere de cevap verdi ve belediyeler birliği seçimlerinde adil bir yapı oluşturulmadığını savundu.

Muhabir: NEZİHA ÇAKIROĞLU