Tonya'da Bağımsız Adayın Seçimi Kaybetmesinin Ardındaki İlginç Detay: "Bizim Veysel" Lakaplı Kurt Neden Oy Kaybetti? Tonya'da Bağımsız Adayın Seçimi Kaybetmesinin Ardındaki İlginç Detay: "Bizim Veysel" Lakaplı Kurt Neden Oy Kaybetti?

"Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak geçmişten bugüne her zaman halkımızın yanında ve 'Kimsesizlerin Kimsesi' olmaya gayret ediyoruz. Ama görüyoruz ki birileri bundan oldukça rahatsız olmuş. Görünen o ki AKP'nin il başkanı Sezgin Mumcu’yu şimdiden bir telaş almış, hezeyan içinde açıklamalarına şahit oluyoruz. Açıklamalarına bakılırsa o da alanda imiş ama 'Güneş Gözlüğü' takmış olacak ki o kadar kalabalıktan onu fark edememişiz. Ama en azından halkın içinde olması da onun için bir başarıdır.

Evet, 'Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.' Halk ekonomik yönden Cumhuriyet tarihinin en kötü dönemini yaşıyor ama sizin keyfiniz yerinde. Trabzon her geçen gün kan kaybediyor ama sizin umurunuzda değil. Trabzon bölgenin en düşük yatırım alan ili durumunda ama halkın yoksulluğu belli ki sizleri hiç ilgilendirmiyor. İnsanları açlık sınırında yaşamaya mahkum ettiniz. Sizin için Varsa Yoksa kendi iktidarınız, kendi ikbaliniz.

Kaybettiğinizi siz de görüyorsunuz, son çırpınışlarınızın nedeni bu olsa gerek. Trabzon halkı 31 Mart günü size sandıkta gerekli cevabı verecektir. 22 yıllık bir iktidar vatandaşa vaat de bulunmaz, iş yapar. Siz bizlere laf yetiştirirken bile ülke tarihin en yüksek faiz yüküyle rekor kırdı sayın başkan. Bu ayıp da size yeter."
Mustafa Bak'ın sert açıklamalarıyla, Trabzon'daki siyasi atmosferde gerilim artarken, 31 Mart seçimlerinin nasıl bir sonuç ortaya koyacağı merakla bekleniyor.

Muhabir: BİROL SANCAK