"Bu Kanunu Kim İstiyor?"

Suiçmez, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Görüşmekte olduğumuz Öğretmenlik Mesleği Kanunu Teklifi'ni kimin için, niye görüşüyoruz? İçinde öğretmen olmayan, eğitim olmayan, iş güvencesi olmayan, öğretmenlik meslek sorunlarının hiçbirini çözmeyecek bu kanunu kim istiyor? Öğretmenler istemiyor, sendikaların hiçbiri istemiyor, siyasi partiler istemiyor. Antidemokratik bir yöntemle hazırlanan, açıkça Anayasa'ya aykırı bu kanunu kim istiyor? Demokratik, laik, sosyal devletimizle hesaplaşmak üzere özel görevli atanmış ya da atandırılmış bir Millî Eğitim Bakanınca hazırlanan bu kanun teklifini ancak mevcut Anayasa'yı yok sayanlar isteyebilir.

"Yasama Görevimizin Kötüye Kullanılması"

AK Parti'den Ortahisar Belediyesi'ne Sert Eleştiri: Diyalog Kapılarını Kapattılar AK Parti'den Ortahisar Belediyesi'ne Sert Eleştiri: Diyalog Kapılarını Kapattılar

Meclisin hemen yanı başında toplanan, yürüyen, kendi meslek kanunu için demokratik haklarını kullanan öğretmenler kolluğun acımasız şiddetiyle mücadele ederken, bizim Mecliste bu kanunu görüşmemiz yasama görevimizin kötüye kullanılmasıdır. Sahi Sayın Komisyon, bu kanunu kim istiyor?"

Suiçmez, kanun teklifinin öğretmenlerin gerçek sorunlarını ve ihtiyaçlarını karşılamadığını belirterek, daha demokratik ve öğretmenlerin taleplerine uygun bir yasa hazırlanması gerektiğini savundu.

Muhabir: BİROL SANCAK