Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) Başkanlık Divan Üyesi ve CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesi kararının TBMM Genel Kurulu'nda okunmasını engellemeye çalıştı.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi tarafından verilen karar doğrultusunda, Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesi gerektiği gündeme geldi. Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ, kararın okunması için girişimde bulunduğunda, Meclis'te tartışma çıktı.

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, Sahada Yoğun Çalışmalarını Sürdürüyor AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, Sahada Yoğun Çalışmalarını Sürdürüyor

Sibel Suiçmez, karar okunduğu sırada elindeki düdüğü kullanarak, kararı okuyan katip üyenin mikrofonunu kapatmaya çalıştı. Daha sonra mikrofonu açarak kararı okumaya devam eden katip üyenin yanına giderek tekrar mikrofonu kapattı ve kararın okunmasını engellemeye çalıştı.

Olay, Meclis'te gergin bir atmosferin oluşmasına neden oldu. TBMM Genel Kurulu'nda Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesi kararı, tartışmalara neden olan bir olay olarak kayıtlara geçti.
TAKA/AYŞEN KARABİNA 

Editör: Ayşe Sancak