Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ortahisar Meclis Üyesi Ömer Dayı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ni eleştirdi. Dayı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerine vurgu yaparak, Trabzon'daki AKP yöneticilerini suya her ay otomatik olarak zam yaparken sessiz kalmakla suçladı.

Dayı, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “İstanbul Büyükşehir Belediyesi suya zam yapınca kıyamet koparan Trabzon'daki AKP yöneticileri, Trabzon Büyükşehir Belediyesi suya her ay otomatik olarak zam yaparken ses çıkarmıyorsunuz ya, beğenmediğiniz, eleştirdiğiniz İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin vatandaşlara sunduğu hizmeti, Trabzon'da yapsanız bizlerde size teşekkür etsek iyi olmaz mı? Belediyenin asli görevi Sosyal Belediyecilik olmalıdır.”

Ahmet Metin Genç, Ortahisar Belediyesi Çalışanlarına Teşekkür Etti ve Veda Ziyaretleri Gerçekleştirdi Ahmet Metin Genç, Ortahisar Belediyesi Çalışanlarına Teşekkür Etti ve Veda Ziyaretleri Gerçekleştirdi

Dayı'nın eleştirisiyle birlikte belediyelerin hizmet anlayışı ve sosyal belediyecilik vurgusu gündeme geldi. Trabzon'daki su zamları ve hizmet kalitesi üzerine tartışmaların devam etmesi bekleniyor.
TAKA/NEZİHA ÇAKIROĞLU

Editör: Ayşe Sancak