Sebat Gençlikspor, Muşspor karşısında sahadan beraberlikle ayrılması halinde adını finale yazdıracak Sebat Gençlikspor, Muşspor karşısında sahadan beraberlikle ayrılması halinde adını finale yazdıracak

Samsunspor-Trabzonspor müsabakası ile alakalı yaklaşık bir haftadır Samsunspor taraftarı tarafından ortamı geren tüm açıklamalar, eylemler ve sosyal medyadaki intikam çığlıklarına rağmen Samsun emniyeti ve jandarması tarafından hiçbir önlem alınmamasını hayretler içinde izliyoruz. Bizim şehrimize gelen her takım için 3 metrede bir polis, her köşe başına ekip arabası koyan emniyet güçlerimizin bizi bu kadar yalnız bırakmasına ise anlam veremiyoruz."
Taraftarlar, kendi güvenliklerini sağlamakla birlikte emniyetin kahpece saldırıları önlemekle görevli olduğunu savundu. İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nden konunun takip edilmesini ve gerekli önlemlerin alınmasını talep eden Çılgınlar, eksikliklerin tespit edilmesi halinde sorumluların cezalandırılmasını istedi.
Bu açıklama, taraftar grubunun maç günü yaşadığı güvenlik endişelerini ve emniyetin aldığı önlemlere ilişkin memnuniyetsizliğini net bir şekilde ortaya koyuyor.

Muhabir: AYTEKİN AKAY