Çoruh EDAŞ'ın 5 il ve 61 ilçede elektrik dağıtım hizmeti sunduğu bilinen bir gerçek. Bu kapsamda düzenlenen etkinliklerde, deniz kıyısında biriken plastik atıklar ve diğer çöpler toplandı. Ayrıca, bu etkinlikte toplanan mavi kapaklar Türkiye Omurilik Felçlileri Vakfı'na bağışlanacak.

Şirket Müdürü Mehmet Aydın, etkinlikle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Çoruh EDAŞ olarak, sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamak amacıyla çevre bilinciyle hareket ediyoruz. Doğal kaynaklarımızı korumak ve çevremizi temiz tutmak hepimizin sorumluluğudur. Bu etkinlikle, çevre bilincini artırmayı ve doğal yaşam alanlarını korumayı hedefliyoruz. Gönüllü ekibimize ve destek veren herkese teşekkür ederim" dedi.

Trabzon'da Şehrin Göbeğinde Cemal Demirci'nin Yardım Çağlığını duyan yok mu? Trabzon'da Şehrin Göbeğinde Cemal Demirci'nin Yardım Çağlığını duyan yok mu?

Çoruh EDAŞ, gelecek dönemlerde de "Derelerimiz Temiz Aksın" projesi kapsamında benzer etkinlikler düzenlemeyi planlıyor, çevre duyarlılığını ve koruma bilincini toplumda yaygınlaştırmaya devam edeceğini belirtti.

Muhabir: AYTEKİN AKAY