Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, verdiği vaazlarla sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. Son vaazında kalp katılaşmasından ve ölümden bahseden Cübbeli Ahmet, bir cenaze imamına söylediklerini paylaşarak dikkat çekici bir itirafta bulundu.

Vaazında, insanların cenazelerden ibret almamasından yakınan Cübbeli Ahmet Hoca, “Bizim yedi kat yabancının cenazesinden sonra bile iştahımız kaçıyor” dedi. Ölümlerin, insanların nefislerine hakim olmasını sağlaması gerektiğini vurgulayan Ünlü, insanların bu konuda yeterince duyarlı olmadığını belirtti.

Cübbeli Ahmet Hoca, cenaze imamı olamayacağını itiraf ederek, “Ben cenaze imamı olsaydım, her gün cenazelerden ibret almaktan, sonra akşam iştahım kaçacak. Devamlı ölümü düşüneceğim. Ben psikolojik sorun yaşardım” şeklinde konuştu. Bu itirafı, kendisinin ölümlerle sürekli yüz yüze gelmenin getireceği psikolojik baskıyı kaldıramayacağını ortaya koydu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: “Trenimiz Milli Birlik ve Demokrasi Şuurunu Yaşatacak” Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: “Trenimiz Milli Birlik ve Demokrasi Şuurunu Yaşatacak”

Cübbeli Ahmet Hoca’nın bu sözleri, dinleyicileri arasında da şaşkınlık yarattı ve sosyal medyada geniş yankı buldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ