Okulun konferans salonunda düzenlenen  program İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. 

Ardından okulun velilerinden İmam Mehmet Yücel  Kuranı Kerim okudu. Kuranı Kerim okunmasının ardından Okul Müdür Yardımcısı Adnan Muratoğlu tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. 

Program öğrenciler tarafından şiirlerin, ilahilerin okunması, hadislerin okunması, slayt gösterimi, Din Kültüre ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mustafa Çelik’in ilahisiyle program sona erdi. Programın sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü idris Kabahasanoğlu bir teşekkür ve selamlama konuşması yaptı. 

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Sporcularla Bir Araya Geldi Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Sporcularla Bir Araya Geldi

Müdür Kabahasanoğlu konuşmasında, “ Öncelikle böylesine güzel, dolu dolu ve anlamlı program düzenledikleri için başta okul müdürü olmak üzere, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.  Yıllar önce duyduğum ve benim hayatımda çok büyük etki eden; İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe iman etmiş sayılmazsınız, peygamberimizin sözünü hatırlatmak istiyorum. 

Bugün toplum olarak birbirimizi sevmeye çok ihtiyacımız var. Bizi kurtaracak olan da bu duygudur. Rabbim hepimizi Peygamberimize layık ümmet eylesin. Onun şefaatine layık eylesin.Rabbim birliğimizi, dirliğimizi daim eylesin.” dedi.

Cumapazarı İlk/ Ortaokulundaki Mevlidi Nebi Programına İlçe Milli Eğitim Müdürü idris Kabahasanoğlu, Okul Müdürü Mustafa Akyıldız, Cumapazarı Muhtarı Hüseyin Saral, öğrenci, öğretmen ve veliler katıldı.
Nurgül Günaydın