Atıl Kalan Projeler ve Ekonomik Sıkıntılar

Sedan Modellerin Pabucu Dama Atıldı: Türkiye’de En Çok Satılan Araç Belli Oldu! Sedan Modellerin Pabucu Dama Atıldı: Türkiye’de En Çok Satılan Araç Belli Oldu!


Karal, Rize’de birçok projenin atıl kaldığını belirterek, “Önceki dönemlerde başlayan birçok karayolu yatırımı durmuş durumda. İkizdere-Ovit Tüneli yolu niye 6 yıldır başlamadı? Kasada para yok deniliyor ama gerçekten yok. Yıllar önce yerini tespit ettiğimiz Şehir Hastanesi yeri beğenilmedi diye vazgeçilmiş ve Gündoğdu’da deniz doldurularak yapılacak. Oysa iç kısımda Pehlivantaşı civarındaki belirlenen arazide başlansaydı hastane bugüne kadar tamamlanırdı.” dedi.

Ekonomik Durum ve Geçim Sıkıntıları


Karal, pahalılığın herkesin ama özellikle emekli ve asgari ücretlinin belini kırdığını vurgulayarak, “Komşu Gürcistan'ın parası TL karşısında 13 kat değerli. Gürcistan bizden çok mu iyi durumda? Ben bu durumdan utanıyorum. Ankara’dan daha sık Rizeli hemşerilerimin sıkıntılarını takip etmeye çalışacağım.” ifadelerini kullandı.

Yeni Anayasa ve Meclis Durumu


Yeni anayasadan bahsedildiğini belirten Karal, “Mecliste mevcut AK Parti kadrosunun anayasa değişikliği konusunda çoğunluğu yeterli değil. Ayrıca zor durumdaki iktidar tarafından sık sık gündem değiştirmek için bir şeyler ortaya atılıyor.” diye konuştu.

Karal, Rize’deki projelerin ve ekonomik sıkıntıların takipçisi olacağını ve hemşerilerinin sorunlarını daha sıkı bir şekilde Ankara’dan takip edeceğini belirtti.

Muhabir: TUNCAY UÇKUN