GENEL MÜDÜRE ZİYARET

AK parti Trabzon Milletvekilleri Yılmaz Büyükaydın ve Vehbi Koç TPAO Genel müdürü Melih Han Bilgini ziyaret ederek Karadeniz’deki sondaj çalışmaları ile ilgili bilgi aldılar.

TEBRİK ETTİ

CHP il başkanlığına seçilen Mustafa Bak’ı ASKF Başkanı Cahit Erdem ziyaret ederek Hayırlı olsun dileklerini sunup yeni görevinde başarılar diledi.

ARAKLI’DA ADAY ARAYIŞI!

3 dönem kuralına takılan Trabzon  Araklı Belediye başkanı Recep Çebi’nin yerine kimin aday olacağı noktasında AK Parti’de arayış devam ediyor. Yerel seçimlere az bir zaman kala AK Partinin güçlü olduğu Araklı’da belediye başkan adaylığı noktasında ortaya çıkan tek isim şu aşamada Çetin Çebi.

Başarılı genç iş insanı Çetin Çebi şartlar ne olursa olsun adayım diyerek hodri medyan demişti.. Araklı’da AK Parti’den belediye başkan aday adayları arasına yakın zamanda sürpriz bir isim daha eklenecek. Uzun zaman sağlık sektöründe hizmet verdikten sonra emekli olan Araklının sevilen simalarından  Dr. Hüseyin Avni(Coşkun) Çebi de Araklı belediye başkanlığı noktasında nabız tutmaya başladı. Araklı'da uzun yıllar Sağlık Grup Başkanı ve aile hekimi olarak görev yapan  AK Parti Trabzon Milletvekili adayı da olan  Hüseyin Avni Çebi  yakın çevresine aday olmak istediğini ifade etmiş. Araklı Belediye başkan adaylığı noktasında öyle gösteriyor ki daha bir çok isim gündeme gelecek .

UZUN AKÇAABAT’A ADAY

Arsin'e 3 anket firması! Arsin'e 3 anket firması!

Ankara’da başarılı bürokratlardan Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam eden Trabzonlu hemşerimiz  Mustafa Uzun’un adı Akçaabat Belediye Başkanlığı için geçmeye başladı.  DSİ de uzun yıllar hizmet veren bölge müdürlükleri yapan  Mustafa  Uzun’un Trabzon’un önemli ilçelerinden biri olan Akçaabat Belediye Başkanlığına sıcak baktığı belirtiliyor. Mustafa Uzun 31 mart 2019 seçimlerinde de Akçaabat Belediye Başkan aday adayı olmuştu .Bir çok yerel projelerde imzası olan başarılı çalışmaları ile takdir toplayan Mustafa Uzun’un adaylı bakalım bu sefer nasıl bir ivme kazanacak? Uzun’un adaylığına ciddi bir destek söz konusu olduğu belirtildi

YAZAR’I UĞURLADIK

Trabzon’da emekli öğretmen Ekrem Yazar tedavi gördüğü KTÜ Farabi Tıp Fakültesinde hayatını kaybetti..

Artvin Şavşat doğumlu Ekrem Yazar dün İskenderpaşa Caminde kılınan öğle namazı sonrası Maçka Yeşilyurt’ta toprağa verildi.Ekrem Yazar’ın çok iyi bir öğretmen çok iyi bir baba  Cumhuriyet aşığı Atatürk sevdalısı olduğunu belirten Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi “Derneğimiz üyesi de olan değerli hocamızı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Mekanı cennet olsun ailesine ve  yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

ALANYA’DA DEV BULUŞMA

Geleneksel hale gelen Küresel Gazeteciler Konseyi(KGK) Alanya buluşmasının üçüncüsü 2-5 Kasım tarihleri arasında yine Alanya’da gerçekleşecek. Türkiye’de KGK üyesi 200 gazeteci ile 31 yabancı ülkeden 50’e yakın konuk gazetecinin katılacağı buluşma kapsamında ödül töreni de gerçekleşecek Gazetecilerin Alanya buluşmasının  turizmde büyük katkı sağladığını belirten Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim konseyin küresel ve uluslararası kimliğine uygun olarak Alanya’da düzenlenecek etkinliğe gösterilen ilgi ve katılımın kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi

TÜGEM TRABZON İL TEMSİLCİLİĞİ KURULDU

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği'nin (TÜGEM) Trabzon temsilciliği, İl Başkanı Aslıhan Namlı Cüreoğlu öncülüğünde kurularak faaliyetlerine başladı.

TÜGEM, 2016 yılından bu yana gayrimenkul sektörünün öncü sivil toplum kuruluşu olarak başarılı ve vizyoner girişimcilerle birlikte değer üretmeye ve nitelikli büyümeye devam ediyor.

İl Başkanı Aslıhan Namlı Cüreoğlu, Gayrimenkul Danışmanlığı mesleğine değer katmak, öğrenmeye ve gelişime açık girişimcileri eğitim odaklı etkinliklerde bir araya getirmek amacıyla Trabzon'da çalışmalarına başladıklarını dile getirdi.

Trabzon'un önde gelen sektör temsilcilerinden oluşan yönetim kurulunda ise H. İbrahim Alibeyoğlu, Müge Özgen Güler, Hayri Terzi, Çağla Garbetoğlu, Serdar Güler ve Rahman Bekiroğlu yer alıyor.

DEĞİRMENDERE’DE ÇAY SOHBETİ

Siyasetçi-iş insanı Turan Arslan, güne erkenden başladı. Uzun yıllar yaşadığı Değirmendere Mahallesinde Ali Kantekin,  Kemal Karaman,  Serdar Ömer ve esnaflarla çay sohbetinde bir araya geldi. Çay içerek gündemi değerlendirdiler.

TAFLAN AİLESİNİN ACISI

İş insanı Hasan Taflan ile Akçaabat Fındıklı Mahallesi Muhtarı Hüseyin Taflan’ın babası Niyazi Taflan hayatını kaybetti. Niyazi amcanın cenazesi dün öğle namazına müteakip Akçaabat Fındıklı Mahallesinde kılınan cenaze namazının ardından aynı mahallede göz yaşları arasında toprağa verildi. Bizler de Taflan ailesinin acısını paylaşıyor, Niyazi amcanın mekanının cennet olmasını diliyoruz.

ARSİN KAYMAKAMINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Arsin Platformu ilçede göreve başlayan ilçe kaymakamı Ömer Sirkeci’yi ziyaret etti. Ziyarette tanışma sonrası Arsin platformu başkanı gazi Mustafa Tiryaki platformun bileşenleri ve çalışmalarla ilgili bilgi veridi. Ziyaret sonrası başkan Tiryaki yaptığı açıklamada; sayın kaymakamımıza hoş geldin ziyaretin de bulunduk. Sonrasın da ilçenin genel durumu hakkında bilgilendirmede bulunarak, Kaymakam Sirkeci'ye yeni görevinde başarılar diledik dedi. Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Ömer Sirkeci, Arsin platformu üyelerine gayretleri ve çalışmaları ve nazik ziyaret için teşekkür etti.