Ancak, kiralık dönemi de beklenen verimi sağlayamadı ve Trabzonspor'a dönüşünde kalıcı bir yer edinemeyeceği anlaşıldı.

Son haberlere göre, Kourbelis'in ülkesi Yunanistan'a geri dönmesi gündemde. Yunan orta saha oyuncusunun ülkesindeki kulüplerle görüşme halinde olduğu ve yakın bir zamanda anlaşma sağlayabileceği belirtiliyor. Trabzonspor Yönetimi de bu konuda kolaylık sağlama kararı aldı ve Kourbelis'in bir takımla anlaşması durumunda bonservis konusunda esneklik gösterecek.

Bu adım, hem Kourbelis'in kariyerine yeni bir başlangıç yapmasını hem de Trabzonspor'un yabancı kontenjanında yer açmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Kourbelis'in Trabzonspor'daki performansının beklentileri karşılamaması, onun için yeni bir yol aramasını ve kulüp için de kadro planlamasında değişiklik yapma ihtiyacını ortaya koydu.

Trabzonspor'un Altyapısında Yetişen Genç Oyuncuya Destek Geldi! Trabzonspor'un Altyapısında Yetişen Genç Oyuncuya Destek Geldi!

Trabzonspor Yönetimi, oyuncunun geleceği konusunda olumlu bir çözüm bulmak için çaba sarf ederken, aynı zamanda Kourbelis'in kariyerine en iyi şekilde devam edebilmesi için gerekli desteği vermeyi planlıyor. Bu süreçte atılacak adımlar, Trabzonspor'un yeni sezon kadro planlamasında da önemli bir rol oynayacak. Yabancı oyuncu sayısının düşürülmesi gereken bu dönemde, Kourbelis'in ayrılığı, kadroda diğer transferler için de yer açılmasına yardımcı olacak.
 

Muhabir: NURGÜL GÜNAYDIN