Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması yapan Başkan Muhammet Erkan, iyi bir hikaye yazmak istediğini söyledi Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması yapan Başkan Muhammet Erkan, iyi bir hikaye yazmak istediğini söyledi

Zorlu Grand Otel’de düzenlenen basın toplantısında adaylığını resmen açıklayan Ören, burada açıklamalarda bulundu. Ören, konuşmasının başında yol arkadaşı Osman Çavuşoğlu'nun trafik kazası geçirdiğini ve bu nedenle toplantıda yer alamadığını belirterek Çavuşoğlu'na acil şifalar diledi. Bordo-Mavili kulübün çeşitli kademelerinde görev aldığını ifade eden Ören, “Trabzonspor Kulüp Tüzüğü gereğince, 02 Mart Cumartesi günü K.T.Ü Atatürk Kültür Merkezinde, yapılacak olan Divan Başkanlık Kurulu Yönetimi seçimlerinde, önceki yıllarda kulübümüzün çeşitli yönetim kademelerinde hiçbir ikbal beklentisi olmadan görev almış, emek vermiş, spor ve kulüp yönetimlerinde rüştünü kanıtlamış olan arkadaşlarımla birlikte aday oldum. Trabzonspor Kulübü Divan Kurulu, kulübün idari işlerine katılmamakla birlikte, kulübümüzün en önemli istişare organıdır. 

Başarılarla dolu kulüp tarihimizin hafızası niteliğini taşır. Bu hafıza zor günlerin çıkış yollarını ve çözümlerini de dimağında taşımaktadır. Birliğimizin ve geleceğimizin teminatıdır. Bize göre, üyeleriyle, yönetimiyle, çalışanları ve taraftarıyla birlikte olup, kulüp bütünlüğünü sağlayarak, şanlı tarihimizin bize bıraktığı Trabzonspor karakterine sahip çıkmanın yegane organıdır. Trabzonspor'umuz özüne ve kendi gücüne güvenerek yola çıktığı sürece, adaletsizliğe gömülmüş olan Türk Futbolunun da kurtuluşuna çare bulacak, Türk Futbolunu bekleyen felaketten kurtulmanın önünü açacaktır. Ve Trabzonspor'da elbirliği yapıldığında şanlı geçmişinde olduğu gibi kendi özüne ve kendi gücüne dayanarak zaferler kazanmayı sürdüreceğini inanıyorum. Unutmamalıyız ki, "Biz, biz, biz, birlik olursak" yeni zaferler yaşarız. Bu vesileyle, Trabzonspor Kulübü'nün Divan Kurulu üyelerini, 02 Mart Cumartesi günü yapılacak olan Divan Kurulu toplantısına katılmaya ve oyunu Mahmut Ören Başkanlığındaki Sarı Listeden yana kullanmaya davet ediyorum” dedi.

Muhabir: NURGÜL GÜNAYDIN