Tarifeler Sabit Kaldı

BOTAŞ'ın internet sitesinde yayımlanan tarife tablosuna göre, Temmuz ayında geçerli olacak mesken ve sanayi abonelerinin tarifesi ile elektrik üretim amaçlı tarife sabit kaldı.

Konut Tüketicileri için Doğal Gaz Fiyatı

Emekli Zam Farkı Listesi Geldi! Emekli Zam Farkı Listesi Geldi!

Buna göre, BOTAŞ'ın konut tüketicileri için dağıtım şirketlerine Temmuz ayında uygulayacağı satış fiyatı 1000 metreküp doğal gaz için 4 bin 80 lira olarak açıklandı.

Sanayi Abonelerinin Tarifesi

Sanayi abonelerinin tarifesi, kademe 1 için 1000 metreküp doğal gazda 8 bin 549 lira, kademe 2 için ise 11 bin 374 lira olarak belirlendi.

Elektrik Üretim Amaçlı Tarife

Elektrik üretim amaçlı tarifede ise 1000 metreküp doğal gazın fiyatı 12 bin lira olarak duyuruldu.

Aylık Hesaplama ve En Düşük Fiyatlar

Doğal gazda fiyat tarifeleri aylık olarak hesaplanıyor. Kurumun internet sitesinde yer alan duyuruda, "Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında konutlarda, Ukrayna'dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğal gaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır." ifadesi kullanıldı.

BOTAŞ'ın bu açıklaması, doğal gaz ve elektrik fiyatlarında herhangi bir artış bekleyen vatandaşlar için rahatlatıcı oldu. Temmuz ayında mesken ve sanayi abonelerinin doğal gaz tarifeleri ile elektrik üretim amaçlı tarifeler sabit kalacak.

Kaynak: TAKVİM