Bayburt OSB Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi Bayburt OSB Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Rize Valiliği ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün hazırlamış olduğu “Rize İli Alabalık Tesisleri Modernizasyonu” ve “Soğuk Hava Odası Kurulum” projeleri için DOKAP (Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı) ile protokol imzalanarak bilgilendirme yapıldı.

Rize Valiliği toplantı salonunda düzenlenen imza töreninde protokolleri; Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin ve İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Genç imzaladı. Törende projeden faydalanacak su ürünleri kooperatif başkanları ve DOKAP yetkilileri de hazır bulundu.

İmza töreninde konuşan DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, “Hem kıyı balıkçılığını hem de iç sulardaki balık üretimini önemsiyoruz. Bugün de bununla ilgili iki projeyi gerçekleştiriyoruz. Alabalık tesislerimizin modernizasyonuyla ilgili projemizi geçen yıl uygulamıştık. Kısmen bütün çiftliklerde bunu gerçekleştirememiştik. Bu yıl 9 milyon 135 bin liralık bir projemizi gerçekleştiriyoruz. 

Aslında bu destekleri 2024 yılı için planlamıştık ama sene sonu artan ödeneklerden Rize’deki üreticilerimizi destekleyelim diye sayın bakanımızın da oluruyla bu projeyi tarım il müdürlüğü üzerinden gerçekleştireceğiz. Rize’mize bundan evvel de güzel projeler yaptık. Üreticilerimizi de tebrik ediyorum. Bölgemiz, alabalıkla ilgili ihracat yapan bir konuma geldi. Biz de elimizden gediğince buna destek olmaya çalışıyoruz. İnşallah Rize’mizde bundan sonraki projeleri de hep birlikte uygulayacağız” dedi.
OLAY53