YOĞUN İLGİ 
Akçaabat Belediyesi organizesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. Yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında 2013-2014 yaş aralığındaki çocuklar için Futbol Şenliği düzenlendi. Yaylacık Mahallesi’ndeki Akçaabat Belediyesi’ne ait futbol sahasında düzenlenen Futbol Şöleni’ne toplamda 24 takım ve 408 sporsever katıldı. Kıyasıya mücadelelerin yaşandığı Futbol Şöleni, hem çekişmeli hem de renkli anlara sahne oldu. Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, sporun özellikle de futbolun Akçaabat’taki her birey için vazgeçilmez olduğunu vurguladı. Sporun her branşının Akçaabatlılar tarafından sevildiğini ve icra edildiğini de sözlerine ekleyen Ekim, “Akçaabat’ta spor, geçmişten bugüne kadar çok önemlidir. 

Abdullah Avcı üstün ama! Abdullah Avcı üstün ama!

EKİM; SPOR BİZİM VAZGEÇİLMEZİMİZ
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızın 100. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 10-11 yaşındaki çocukların katıldığı bir Futbol Şöleni düzenledik. Futbol Şöleninin sonunda öncelikle dostluk ve centilmenlik kazandı. Futbol Şölenimize katılan tüm takımlara ve sporcularımıza gönülden teşekkür ediyorum. Kazanan takımlarımızı ve çocuklarımızı yürekten tebrik ediyorum” dedi. 


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. Yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında 2013-2014 yaş aralığındaki çocuklar için düzenlenen Futbol Şöleni’nde; 2013 kategorisinde birinciliği Akçaabat Belediyesi Spor Kulübü elde ederken 2014 kategorisinde ise birinciliği Trabzonspor aldı.  

TAKA/NURGÜL GÜNAYDIN