Özellikle Abdullah Avcı’nın gelişinin ardından Fenerbahçe ve Galatasaray’ın yaşadığı puan kayıplarıyla birlikte zirve ile arasındaki puan farkını eriten Trabzonspor’da şampiyonluk hesapları yeniden başladı. 

Gümüşhanespor, Kırıkkalegücü maçı için zafer zamanı Gümüşhanespor, Kırıkkalegücü maçı için zafer zamanı

Bu tablo da transfer hamlesinin erkenden yapılması adına etken rol oynadı. Teknik direktör Abdullah Avcı ile Başkan Ertuğrul Doğan’ın Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da scout ekibinin de yer aldığı bir toplantı gerçekleştirdiği biliniyor. İki yıl önce Edin Visca hamlesiyle şampiyonluk ateşini yaka Trabzonspor benzer bir hamle yapmanın peşinde. Bu doğrultuda nokta atışı takviye yapılması adına kollar sıvandı. 

DENNİS PRAET DE ÖNERİLDİ

Avcı’nın ilk etapta talep ettiği mevkilerin merkez orta saha ile savunmadan oyunu kurabilen kaliteli bir stoper. Özellikle orta saha transferi için Marek Hamşik tarzı bir oyuncu arayışı var. Bordo-Mavililer bu konuda da isimleri belirlemiş durumda. Liverpool’dan İspanyol yıldız Thiago Alcantara konusunda girişimler sürüyor. Yıldız oyuncunun menajeri ile yeniden temasa geçildi. Oyuncunun Liverpool’dan sağlık raporları talep edildi. Bordo-Mavililer ayrıca, Molde forması giyen Norveçli oyuncu Emil Breivik’in menajeri ile İstanbul’da bir araya geldi. Leicester forması giyen 29 yaşındaki Belçikalı oyuncu Dennis Praet ismi de menajerler tarafından Trabzonspor’a önerildi. 
TAKA/BİROL SANCAK