Karadeniz Fırtınası Trabzonspor’da sevindiren gelişmeler yaşanıyor! Karadeniz Fırtınası Trabzonspor’da sevindiren gelişmeler yaşanıyor!

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Trabzonspor Kulübü ve Ortahisar Belediyesi'nce, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı ve Trabzonspor’un 9 ay önce hayatını kaybeden efsane teknik direktörü Ahmet Suat Özyazıcı anısına ‘Efsanelerle yenidenturnuvası düzenlendi. 

Aileler ve taraftarlar, hayranı oldukları eski futbolcuları yeniden izlemek için Beşirli Çok Amaçlı Spor Salonu'nda düzenlenen turnuvanın finalini izlemek için salonu doldurdu. 

Trabzonspor’da bir dönem forma giyen Hami Mandıralı, Orhan Çıkırıkçı, Abdullah Ercan, İbrahima Yattara, Özer Hurmacı, Metin Aktaş, Nesim Özgür, Macit Güven, Saffet Akyüz, Semavi Uzun olmak üzere birçok isim turnuvada forma giydi. Turnuvayı izleyen taraftarlar, hayranı oldukları eski futbolcularla fotoğraf çektirdi. 

Turnuvanın final gecesi şöhretler ve efsaneler arasında oynanan müsabaka ile başladı. Ardından şampiyonun belirleneceği final maçına geçildi. 

Ali Kemal Denizci’nin teknik direktörlüğünü yaptığı Çubuklu takım ile Necati Özçağlayan’ın teknik direktörlüğünü yaptığı Parçalı takım finalde karşı karşıya geldi. 

Final müsabakasının normal süresi 2-2’lik eşitlikle sonuçlanınca karşılaşmada seri penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışları sonucu Çubuklu takımı 3-2 mağlup eden Parçalı takım turnuvanın şampiyonu oldu. Turnuva, ödül töreni ile sona erdi.
TAKA/NURGÜLGÜNAYDIN