Tarım Kredi Kooperatif Market’ten Ramazan Kampanyası: Temel Gıda Fiyatları Sabitlendi! Tarım Kredi Kooperatif Market’ten Ramazan Kampanyası: Temel Gıda Fiyatları Sabitlendi!

Bakan Bayraktar, doğal gaz ve elektrikte herhangi bir zam öngörülmediğini belirterek, "Zam öngörmüyoruz. Doğal gazda herhangi bir fiyat artışı öngörmüyoruz. Elektrikte de fiyat artışı öngörmüyoruz. Petrol fiyatlarının da bu mertebelerde gideceğini öngörüyoruz. Fakat otomatik fiyatlandırmadan dolayı petrolün bir başka değişkeni de döviz. Dolayısıyla dövizdeki oynama da petrol fiyatlarında, akaryakıt fiyatlarında zaman zaman düzenleme olabilir. Bu zaman zaman yukarı zaman zaman aşağı yönlü olabilir. Doğalgaz ve elektrikte herhangi bir fiyat artışı öngörmüyoruz." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Doğalgaz Ocağı 3

BOTAŞ'ın internet sitesinde yayımlanan tarife tablosuna göre, doğal gazda Ocak ayında geçerli olacak mesken ve sanayi abonelerinin tarifesi ile elektrik üretim amaçlı tarife sabit kaldı. EPDK tarafından da elektrik tarifesi üzerinde değişiklik yapılmadığı bildirildi.

Bu açıklama ile elektrik ve doğal gaz aboneleri için Ocak ayında zam beklentisi gündemden çıkmış oldu.
TAKA/AYŞE SANCAK

Editör: Doğukan ÖZKURT