SGK uzmanı, bayram ikramiyeleri ve seyyanen zam konusunda detaylı bir duyuru yaptı. Emeklilerin maaşlarında yapılan iyileştirmeye rağmen en düşük emekli aylığının 10.000 TL'de kalması, emekliler arasında tepkilere neden oldu. Emekli maaşlarının açlık sınırı olan 15.000 TL'nin altında kalması, seyyanen zam taleplerini artırdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2024'ü 'Emekliler Yılı' ilan etmesinin ardından seyyanen zam olasılığı gündeme geldi.

0X0 Bankada Parasi Olanlar Dikkat O Tarihten Sonra Silinecek Paranizi Unutmayin 1612796042844​​​​​​

YÜZDE 49,25 İLE BİTMEYECEK

SGK Uzmanı Ali Tezel, ise hem bayram ikramiyelerinde hem de seyyanen zam konusunda tarih ve rakam vererek açıkladı.

Ali Tezel, hükümetin yüzde 49,25 maaş zammı ile hikayenin bitmeyeceğinin altını çizdi. Tezel emekli maaşlarına bir seyyanen zam kesinlikle yapılacağını belirtirken, “Tüm SSK Bağkur ve memur emeklilerine seyyanen en az 4 bin TL, 7 bin TL ve 8 bin TL olmak kaydıyla Mart ayında bir fark verileceği kulislerde konuşuluyor. Tüm memurlara seyyanen bir zam yapılmasında fayda var. 31 Mart seçimlerinden önce de ceplerine girmesi gerekir.” dedi.

500 Tl Banknot Cikacak Mi 5 Tl Madeni Para Mi Olacak H1651135224 57412C

Büyük Kazanç İçin Yatırımcılara Uyarı Geldi! Dolar, Altın ve Borsa İçin Flaş Analiz Büyük Kazanç İçin Yatırımcılara Uyarı Geldi! Dolar, Altın ve Borsa İçin Flaş Analiz

17 BİN TL OLMASI GEREKİR

Tezel, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda bir zammındaki rakamın 2 bin TL’den 5 bin TL’ye çıkarılacağını belirtirken, “Ama 5 bin TL’de yeterli olmaz. Bir ramazan bayramı için bir de kurban bayramı için en az asgari ücret kadar 17 bin TL olması gerekir. Çünkü emeklinin dayanacak gücü kalmadı.” ifadelerini kullandı.

TAKA/BİROL SANCAK

Editör: Doğukan ÖZKURT