İsrail aralıksız şekilde bebek, kadın ve sivil demeksizin büyük bir katliam gerçekleştiriyor.

Uluslararası Savaş Hukuku'nu ve İnsan Hakları'nı hiçe sayarak; hastane, ibadethane ve mülteci kamplarını hedef almaya devam eden İsrail'in zulmüne sessiz kalan ülkere rağmen mazlumun yanında, zalimin ise karşısında durmaya devam ediyoruz. Gazze'de yaşanan olaylar yalnızca Filistin'in değil bütün dünya ülkelerinin meselesidir. İsrail ve uygulamalarına göz yuman devlet başkanları dünya siyaset tarihine kara bir leke olarak geçecektir.  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ifade ettiği gibi; "Allah'ın izniyle zafer Gazzelilerin ve Filistin halkının olacaktır." İfadelerini kullandı

ŞAHİN ADAYLIĞI AÇIKLADI

Yomra’nın yakından tanıdığı iş insanı Nuri Şahin Demirciler Mahallesi Muhtar adaylığını açıkladı. Şahin, “Allah’ını izni ve sizlerin takdiri ile göreve seçilirsen herkese ve herkesime eşit olacağım’ dedi.

Muhtar adayı Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi:  “Kıymetli köylülerim; abilerim, ablalarım, kardeşlerim. Bir seçim sürecine daha girmiş bulunuyoruz. Zaman gerçekten çok hızlı geçiyor. Hızla akıp giden ömür sermayesini tüketmeden köyüme, insanlarıma hizmet edebilmek nimetine erişmeyi arzu ediyorum. Bu amaçla 31 Mart 2024'te yapılacak olan yerel seçimlerde, sizlerin izniyle Demirciler Mahallesi muhtar adaylığına talip olduğumu bilgilerinize arz ediyorum. Allah'ın izni, sizlerin takdiri ile göreve seçilirsem asla hizipçilik yapmayacağıma, herkese ve her kesime eşit olacağıma, mahallemizin hizmet alabilmesi için her kapıyı çalacağıma, siyasete bulaşmayacağıma, küsleri barıştırmak, insanlarımızı kaynaştırmak için mücadele edeceğime söz veriyorum. Bu vesile ile herkese selam ve saygılarımı sunuyorum. Sağ olun var olun.” dedi.

TEBRİK ETTİLER

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Uygun’u Arsin Kaymakamı Ömer Sirkeci ve Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy ziyaret etti. Hayırlı olsun dileklerini sunup yeni görevinde başarılar dilediler.

TAKDİRLİK PROJE

Turup Millet Ormanı Projesi çalışmaları sürüyor. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, yaptığı bilgilendirmede şunları kaydetti: “Proje çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Doğanın göbeğinde yaklaşık 2 KM yürüyüş ve bisiklet yolları, kamelyalar, piknik alanları, otopark ve benzersiz sosyal alanlarıyla müthiş bir alan oluşturuyoruz. Araklı’mıza hayırlı olsun” dedi.

DUALARLA İŞ YERİMİZİ AÇIYORUZ

Trabzon’da Bakkalım A.Ş. ile Bakkallar ve Sebzeciler Odası bünyesinde başlatılan ‘Cuma sabahları namazda buluşuyoruz’ programları 50 haftadır sürüyor. Bakkalım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tayfun Ataman ile oda başkanı İsmail Baş’ın öncülüğünde başlayan programlarda, esnaflar her Cuma sabahı farklı camide sabah namazını eda ediyor. Ardından ikram olan kahvaltıyı yaparak, Cuma sabahının duası ile işyerlerini açıyorlar. TAKA Gazetesi olarak Karşıyaka’da düzenlenen programa katıldık. Mikrofonlarımızı işin mimarlarına uzattık. Esnaflar, Dualarla iş yerlerini açtıklarını ifade ettiler.

EKİBİ İLE TOPLANDI

Akçaabat'a Özdemir Akçaabat'a Özdemir

AK Parti Sürmene ilçe başkanı Hüseyin Azizoğlu, ekibi ile birlikte ilçe teşkilatında toplandı. Haftalık olağan ilçe yönetim kurulu toplantısında ana kademe yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları başkanları ile bir araya gelen Azizoğlu, Mart ayında yapılacak seçimlere de vurgu yaptı. Azizoğlu, “Sürmene ilçemizde oyumuzu daha da artırmak için sıkı bir çalışma içinde olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

SASKİ’DEN DERNEKPAZARI’NA

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü (SASKİ) Destek Hizmetleri Daire Başkanı Celal Şenaslan'ın, AK Parti'den Dernekpazarı Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklaması bekleniyor.Dernekpazarı AK Parti İlçe Başkanı Dt. Abdullah Akgül'ün ardından AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu'yu ziyaret eden Şenaslan, bilgi, birikim ve tecrübesiyle Dernekpazarı'na hizmet etmek istediğini söyledi.Daire Başkanı Celal Şenaslan'ın 26 yıllık devlet tecrübesiyle Samsun ilinin kırsalda 13 ilçesinde bulunan bin 017 mahallenin tüm altyapı hizmetlerini yürüttüğü öğrenildi. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptığı öğrenilen Şenaslan'ın aday adayı olacak olması ilçede heyecan oluşturdu.

PARALI MARKETTEN ÜCRETSİZ MARKETE

Trabzon’un Ortahisar ilçesi Cumhuriyet Mahallesi muhtarı Kadir Sert, muhtarlık bünyesine mini market oluşturdu. İhtiyaçlı aileler, muhtarlığa gelerek, mini marketten evlerinin ihtiyacı olanları ücretsiz temin ediyor. Muhtar Sert, hayırseverlerden aldığı destekle markete alışverişe gitti. Alışveriş arabasını doldurup kasada parasını ödeyen Sert, paralı marketten aldığı ürünleri, ihtiyaçlılara dağıtmak üzere ücretsiz marketteki raflara dizdi.

DEĞİŞİMİN BAŞKANI ÖZÇAKMAK

CHP’den İstanbul Beykoz Belediye Başkan aday-adayı Artvinli hemşerimiz Tuncay Tolga Özçakmak çalışmalarına devam ediyor. Aylar öncesi sahaya inen hem değişimin hem de yenilenmenin temsilcisi olarak çalmadık kapı sıkılmadık el bırakmayan Tolga Özçakmak’ın gayreti çabası ve başarısı takdir topluyor. Özçakmak’ın mutlak suretle Beykoz’dan aday gösterilmesi gerektiğini belirten partililer hem genç hem projeleri olan hem samimi hem de üretken bir kişiliğe sahip olduğunu belirterek destek veriyorlar. Anketlerden de rekor bir oyla çıkan Tuncay TolgaÖzçakmak’ın Beykoz’dan CHP Belediye başkan adayı gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

UYGULAMA ADİL DEĞİL

Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Ömer Dayı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada eleştirilerde bulundu. Dayı, “Suriyeli mültecilere tüp bebek ünitesini ücretsiz yapılmasını sağlayan AKP iktidarı ve ortakları ekonomik krizden dolayı geçim sıkıntısı yaşayan Emeklilere bir kereye mahsus seyyanen verdikleri 5 bin lirayı, emekli olup çalışmak zorunda olanlara, tarım ve hayvancılık desteği alanlara vermediler. Bu çifte standart uygulama adil, adaletli olmadığı gibi haktan hakkaniyetten de uzaktır.”dedi.