Törene KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, KTÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahittin Kahveci, KTÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Başkanı Doç. Dr. Arzu Erden, akademisyenler ve bölümün ilk öğrencileri katıldı. 

Dila Baran’a tam destek Dila Baran’a tam destek

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Başkanı Doç. Dr. Arzu Erden büyük bir heyecan yaşadıklarını ifade ederek, “Taşın üzerinde taş koyarak, Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Hamdullah Çuvalcı’nın bizlere verdiği büyük destekle bugüne geldik. Altyapı projesiyle, bina teminiyle her zaman yanımızdaydı. Kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Karadeniz bölgesinde çok fazla ihtiyacın olduğu bir istihdam alanı gelişti. Yetiştireceğimiz Fizyoterapistler ile yeni doğandan geriatriye kadar vatandaşlarımızın yanında olacağız. KTÜ çatısı altında Fizyoterapistler yetiştirmek herkese nasip olmaz, bu bize nasip oldu. O nedenle gururluyuz” dedi.

KTÜ MARKASINI YÜKSELTECEKSİNİZ

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı törende yaptığı konuşmada KTÜ’de tarihi bir gün yaşandığını ifade ederek, “2010 yılında kağıt üzerinde kurulan bir birim bugün filiz verdi ağaç oldu. Büyük bir heyecan içerisindeyiz. Unutmayın; ‘Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’ sağlığın önemini en iyi özetleyen söz, Kanuni Sultan Süleyman'ın bu ünlü beyitidir. Sağlığımızı önemsiyoruz ve üniversitemizde sağlık altyapısına gerekli tüm imkanları sağlıyoruz. KTÜ markasını, KTÜ logosunu sizler yükselteceksiniz. Bizde siz eğitim öğretiminize devam ederken, Fizyoterapi Bölümü’mümüze gerekli desteği vermeye devam edeceğiz. En iyi cihazlar bizde olacak, en iyi eğitim-öğretim bizde olacak. Sizleri en iyi şekilde yetiştireceğiz. Şimdiden hocalarıma da yapacakları çalışmalar için teşekkür ediyorum. Açılışımız bölgemiz, ülkemiz ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı. Açılış, Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ve beraberindekilerin bölümde bulunan laboratuvar ve sınıfları gezmesiyle son buldu.
TUNCAY UÇKUN