YA KALDIRIM İŞGALLERİ

Trafikten konuyu açtık, devamını da getirelim. Toplum da öyle bilinçsiz sürücüler de mevcut ki sanki tüm alanları kendi tapulu arsaları görüyorlar. Karşıyı düşünmek sıfır, nezaket eksi bir, hoş görü eksi iki, saygı eksi üç. Puanlama sıralanır gider.

Trafik demek saygı demektir. Önce kendine saygın olacak, sonra da karşındakine. Eğer arabanı kaldırıma park etmeyi kendine yakıştırıyorsan o zaman diyecek sözde bitti. Yaya nereden geçecek. Kendisine ait olan alanı kullanamayıp, canını tehlikeye atarak yoldan mı geçecek? Lütfen yayalara da saygı. Kaldırımlar park alanı değildir. 

OKUMANIN YAŞI YOKTUR

Trabzon’un Maçka Belediye Başkanı Dr. Koray Koçhan, dördüncü üniversiteye kaydını yaptırdı. Eczacılık fakültesini bitirdikten sonra okumaya ara vermeyen sürekli okuyan Koçhan, bu sene yapılan yüksek öğretim sınavlarında da başarı gösterdi. Koçhan, kaydını Karadeniz Teknik Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi Arkeoloji bölümüne yaptırdı. Koçhan’a eğitim döneminde başarılar diliyoruz.

ŞAHAN’DAN VEDA

Iğdır Vali yardımcısı olarak atanan Şalpazarı Kaymakamı Zekeriya Murat Şahan, belediye başkanı Refik Kurukız’a veda ziyaretinde bulundu. Bir süre sohbet eden Şahan ve Kurukız, vedalaşıp ayrıldı. Kurukız, “İlçemize büyük hizmetler yapan kaymakamımıza görev sürecinde gösterdiği özverili çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Yeni görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

İPEK AİLESİ AĞIRLADI

İpek ailesinin Trabzon’la da özel bağlantıları vardır. Kenti çok sevdikleri için Atapark’taki AVM’yi satın alan İpek ailesinin reisi Hasan İpek ile AVM’nin CEO’su oğlu Muhammed Emin İpek, İstanbul’da Ulaştırma ve Altyapı eski bakanı, Trabzon milletvekili Adil Karaismailoğlu ile bir araya geldi. Yurt dışından yatırım yaptıkları fabrikanın ortağı da yemekteydi. Uzun uzun sohbet ederek Trabzon’la ilgili yeni projelerin istişaresini yaptılar.

PROF. DR. LEVENT KTÜ'DE

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Trabzon’a çeşitli programlar için gelen Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent'i makamında ağırladı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın LEVENT, Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI'yı makamında ziyaret etti. Rektörlük binasında gerçekleşen ziyarette, 2023-2024 Eğitim- Öğretim dönemi için genel planlamaların yanı sıra iki üniversitenin aktif katılım sağladığı programlar üzerine değerlendirmeler yapıldı.

SELAHADDİN ÇEBİ KUTLADI

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. 

İlçe Başkanı Çebi, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan, ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum.”

BAŞKAN DEMİRÖZ’DEN AÇIKLAMA

Trabzon CHP İl Başkanı Dr. Nurcan Aşcı Demiröz, 30 Ağustos kutlama mesajında, “Bugünün anısına, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kurtuluş mücadelesi kahramanlarımızın, şehit ve gazilerimizin, ülkesi ve milleti için canını veren bütün vatandaşlarımızın, ülkesini refah ve kalkınması için mücadele eden aydın ve sanatçılarımızın aziz hatırası önünde saygıyla eğilir, şükranlarımızı sunarız.

Ey Gençlik! Bugün medya gücünü elinde bulunduran iktidarın siyahı beyaz yapması sizi yıldırmasın. Atamızın hitabesinde belirtiği şartlar oluştuğunda, toplum harekete geçtiğinde senin mücadelene zemin oluşturacak yapı Cumhuriyet Halk Partisidir. Yılmadan mücadele eden, direnen, vatanseverler, vefalı kadrolar, Cumhuriyet Halk Partililer,saygıdeğer misafirler ve katılım sağlayan değerli basın mensupları, hepinize teşekkür eder, sizleri saygıyla selamlarım. “