Trabzonspor ve Başakşehir formaları giymiş olan Gineli savunma oyuncusu Edgar Ie, futbol dünyasında nadir rastlanan bir skandala imza atmış olabilir. Rumen gazeteci Daniel Sendre'nin sosyal medyada yayınladığı habere göre, Şubat 2024'te Dinamo Bükreş'e transfer olan Edgar Ie'nin yerine aslında onun ikiz kardeşi Edeline Ie'nin oynadığı iddia edildi. Bu durum, Dinamo Bükreş'in ligde topladığı 8 puanı ve küme düşmeme mücadelesini riske atıyor.

İddialara göre, kulüp içindeki ilk şüpheler, Edgar'ın akıcı İngilizcesine karşın kulüpteki oyuncunun sadece Portekizce konuşmasıyla başladı. Dinamo Bükreş yöneticisi Andrei Nicolescu, bu iddiaların ardından yaptığı açıklamada, kulübün böyle bir durumdan haberdar olmadığını ve bu olayın bir saldırı olduğunu belirtti. Nicolescu, medyanın daha dikkatli olması gerektiğini vurgulayarak, bu iddiaların ciddi bir hukuki sürece yol açabileceğini söyledi.

Romanya Futbol Federasyonu ise durumun araştırılacağını ve eğer Dinamo kandırılmışsa puan kaybının önüne geçilebileceğini belirtti. Ancak eğer kulübün bu durumdan haberi varsa, Dinamo'nun aldığı tüm puanlar silinecek ve kulüp küme düşme riski ile karşı karşıya kalacak. Bu olay, futbol tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir durum olarak kayıtlara geçmeye aday.

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Ziraat Türkiye Kupası finali öncesinde kupayı istediklerini vurguladı Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Ziraat Türkiye Kupası finali öncesinde kupayı istediklerini vurguladı


Muhabir: NEZİHA ÇAKIROĞLU