Çaykur Rizespor, İstanbul Başakşehir'i İçeride ve Dışarıda Mağlup Etmek İstiyor Çaykur Rizespor, İstanbul Başakşehir'i İçeride ve Dışarıda Mağlup Etmek İstiyor

EURO 2024'e katılacak olan 24 takım sonunda belli oldu. Gürcistan, Polonya ve Ukrayna, eleme play-off'ları sonucunda turnuvaya katılmaya hak kazandı. Bu, Gürcistan'ın tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası'na katılacağı anlamına geliyor. Ayrıca Polonya ve Ukrayna da kendi play-off maçlarını kazanarak EURO 2024'e katılma hakkı elde etti. Türkiye'nin F Grubu'ndaki son rakibi de böylelikle belli oldu ve A Milli Takım, grup maçlarında Gürcistan'la 18 Haziran'da, Portekiz'le 22 Haziran'da ve Çekya ile 26 Haziran'da karşılaşacak.

EURO 2024'e katılacak takımların kadro değerleri incelendiğinde, en yüksek değere sahip olan ülkeler İngiltere, Fransa ve Portekiz oldu. Bu üç takımın kadro değeri 1 milyar euroyu aşarken, dördüncü sıradaki İspanya'nın ardından beşinci ve altıncı sıraları İtalya ve Almanya aldı. Türkiye ise kadro değeriyle 11. sırada yer alırken, en düşük kadro değerine sahip takımlar ise Romanya, Slovenya ve Arnavutluk oldu. Turnuva Almanya'da düzenlenecek ve 6 grupta toplam 24 takım mücadele edecek.

Muhabir: TUNCAY UÇKUN