Sinan Kadıköylü ismindeki başarılı ilk okul öğretmeninin, Trabzon’un Çaykara ilçesi Yeşilalan köyüne tayini çıkmasıyla hikaye başlıyor. 

Koyu Fenerbahçe taraftarı olan Sinan Kadıköylü, Trabzon’a gelmeden önce ilk iş kullandığı ve sonu 19 07 olan cep telefonu hattını değiştirmekle işe başladı. Fenerbahçe maçlarını evinde kısık sesle seyreden Kadıköylü, kızına da Rıdvan ismini verdi. 

Of’ta Teknoloji Bağımlılığı ve Akran Zorbalığına Karşı Tiyatro Gösterimi Of’ta Teknoloji Bağımlılığı ve Akran Zorbalığına Karşı Tiyatro Gösterimi

Köylü, durumdan şüphelenince bir oyuna getirerek Kadıköylü’nün Fenerbahçeli olduğunu öğrendiler. O günden sonra da köylüler, Kadıköylü’ye sırt çevirseler de başarıları ve azmi ile gönüllerini almayı başardı. Düşman olan Fındıkdiken ve Mısıreken ailelerini de barıştıran Kadıköylü, filmin sonunda köyde kalmak için Milli Eğitim Müdürlüğü’ne dilekçe verdi. Filmin Trabzon’daki ilk gösterimini Rubenis AVM’deki Cine Galaxy sinemasında filmin oyuncuları ve basın mensupları birlikte seyrettiler. Basın mensupları filmi çok beğendiler.
TAKA/BİROL SANCAK