FETÖ mahrem sorumlusunun hard diski kırıldı..3 bin kripto FETÖ emniyet personeli daha ortaya çıktı

'Garson' kod adlı mahrem sorumluya ait SD kartlarla ilgili yeni bilgilere ulaşıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı'na teslim edilen verilerde 3 bin kripto FETÖ emniyet personelinden tespit edilen 445 kişi açığa alındı. Yeni listenin kritik başkanlıklara gönderildiği ortaya çıktı. Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı (MİT) "Garson" kod adlı gizli tanıktan 2017'de ele geçirdiği ve içinde FETÖ'nün 16 yıllık emniyet mahrem yapılanmasına ilişkin bilgilerin yer aldığı AES 256 bit ile şifrelenmiş hard diskin şifresini kırmayı başardı. Veriler Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı'na (KOM) sunuldu.

ESK Et Fiyatlarına Yüzde 25 Zam Yaptı, Sencer Solakoğlu Uyarıyor: Daha Fazla Artacak! ESK Et Fiyatlarına Yüzde 25 Zam Yaptı, Sencer Solakoğlu Uyarıyor: Daha Fazla Artacak!

3 BİN KRİPTO DEŞİFRE EDİLDİ

'Garson'dan elde edilen ve MİT'in şifresini kırdığı 57 bin belgenin detaylı incelemesinde sona doğru yaklaştı. FETÖ'den herhangi bir işlem görmemiş yaklaşık 3 bin kripto emniyet personelinin daha deşifre olmasının ardından tüm birimlerde harekete geçirildi.

445 EMNİYET MENSUBU AÇIĞA ALINDI

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı dijital materyaller üzerinde yaptığı geriye dönük çalışmalar kapsamında; FETÖ ile irtibat ve iltisaklı olduğu tespit edilen komiser ve polis memurlarının aralarında bulunduğu 445 aktif emniyet mensubunu açığa alarak idari soruşturma başlattı.

KRİTİK BAŞKANLIKLARA YENİ LİSTE

Emniyet Genel Müdürlüğü, Garson'dan çıkan veriler doğrultusunda yeni listeyi kritik birimlere hızla gönderdi. Özel Harekat Başkanlığı, İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı birimlerinde görev alıp listede bulunan personeller görevlerinden uzaklaştırılarak pasif görevlere çekildi. Pasif görevlere çekilen personeller hakkında değerlendirme yapılarak soruşturma açılabileceği öğrenildi.

ALGI OPERASYONLARI BAŞLADI

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 'çelik bileği' olarak nitelendirilen Özel Harekat Başkanlığı'ndan 700'e yakın özel harekat polisinin branşlarından çıkarılarak pasif görevlere gönderilmesinin ardından FETÖ terör örgütü üyeleri sosyal medya üzerinden harekete geçti. FETÖ mensupları branşlarından çıkarılan personellerin FETÖ ile iktisatlı olduklarını gerçeğini görmezden gelip "Hendek Operasyonlarında başarılı olanların tasfiyesi" başlığıyla algı operasyonu yaptı.

KÜLEKÇİ’NİN HABERCİLİK BAŞARISI

2007 Hrant Dink cinayetini FETÖ yaptığı haberleri sonrası o tarihten bu yana FETÖ ile ilgili bütün gelişmeleri özel dosyalarla haberleştiren gazeteci-yazar Ahmet Külekçi FETÖ imamı “GARSON” kod adlı gizli tanık ile ilk verileri de ülke gündemine taşıyan isim olmuştu. FETÖ haberleri yüzünden tehditlere ve baskılara maruz kalıp hakkında davalar da açılmış olsa hiçbir şekilde geri adım atmayıp bu anlamda mücadele eden Ahmet Külekçi’yi kutlamak ve sahiplenmek gerekir diye düşünüyoruz.

Editör: Birol Sancak