Son iki maçını kaybeden ve soğuk rüzgarların estiği Bordo-Mavili ekipte yönetim ve teknik ekip yeniden taraftarın güvenini geri kazanmanın peşinde. Bu anlamda Kasımpaşa maçına büyük önem veriliyor. Özellikle son oynanan ve 3-2 kaybedilen Çaykur Rizespor maçı sonrası oluşan tepki fırtınasını tersine çevirmek isteyen Bordo-Mavililerin puan kaybına tahammülü yok.

DOĞRU 11 ÇOK ÖNEMLİ

Çaykur Rizespor maçı sonrası yaptığı açıklamalarda gündemi sarsan teknik adam Bjelica, “Bugün bu kulüpten daha büyük hiçbir isim yok. Belki aramızda olan arkadaşlarımız kulüpten daha büyük olduğunu düşünebilir ama kesinlikle böyle bir şey yok. Hiç kimse Trabzonspor’dan büyük değildir. Burada yeterli vaktim olursa takım ruhunu yaşayan ilk 11’i bulacağım” şeklinde ifadeler kullanmıştı. Bjelica, Kasımpaşa maçı için o ruhu taşıyacak 11’i belirlemeye çalışıyor.

DAHA AGRESİF OLUN

Yaşanan moral bozukluğunun ortadan kalkması adına da Hırvat teknik adam Bjelica, oyuncularına antrenmanlarda motivasyon konuşmaları yapıyor. Öğrencilerinin her zaman saha içinde agresif olmalarını isteyen Bjelica’nın, “Şimdi başınızı kaldırın. Pes etmek, vazgeçmek yok. Daha hırslı, daha istekli ve daha agresif olacağız. Sonunda da biz kazanacağız. Bunun için sahada birbiriniz için savaşın. Her yerde birlikte hareket etmeye çalışın. Sahadaki agresifliğinizi rakiplere de hissettirin” ifadeleriyle öğrencilerini motive ettiği öğrenildi.