Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, "Ekonomik olarak büyük sorunlar yaşayan ve banka faizleriyle boğuşan FİSKOBİRLİK’in son olarak milyonlarca lirayı bir çay firmasına kaptırdı" dedi. Karan yaptığı yazılı açıklamada, FİSKOBİRLİK ile bir çay firması arasında yapılan çay anlaşmasında kurumun milyonlarca zarara uğratıldığı söyledi. 

Başkan Karan. “Kurumun çay ticaretinden uğratıldığı iddia edilen milyonlarca zararını kim ödeyecek? başındaki AK Parti milletvekili mi? yoksa yönetim kurulumu mu ödeyecek?” diye sordu. Nurittin Karan’ın açıklaması şöyle: 

Vakfıkebir’de doğalgaz yanmaya başladı Vakfıkebir’de doğalgaz yanmaya başladı

“FİSKOBİRLİK’in fason olarak bir çay firmasına üretim yaptırarak, kendi logosuyla raflarda sattığı herkes tarafından bilinmekte. Edindiğimiz bilgiye göre bu firma anlaşmayı yerine getirmeyerek, FİSKOBİRLİK’in milyonlarca zarara uğratmış. 

Şimdi ortada ne çay var ne de para. Zarar kimin, FİSKOBİRLİK’in. Zararının miktarı ne kadar, 40-50 milyonlarla ifade ediliyor. Zaten ekonomik olarak dibi vurmak üzere olan bir kurumun parası bir de bir macera uğruna heba ediliyorsa pes artık. Giresun kamuoyu FİSKOBİRLİK’in çay ticaretinden dolayı uğratıldığını milyonlarca zararla ilgili bir açıklama bekliyor. 

Çıksın başındaki AK Parti Sakarya Milletvekili Lütfi Bayrak kurumun menfaatlerini koruma adına bir açıklama yapsın. Kurumun hakkını korusun. Eğer bu zarar doğru ve susmayı tercih edip, bu zararı sineye çekiyorsa, batırılan bu paranın babasının parası olmadığını hatırlatırız”
TAKA