Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) işbirliğiyle yürütülen Geleceğin İşleri Akademisi (Future Skills Academy) projesi, kursiyerlerin proje sunumlarıyla tamamlandı. TTSO Başkanı Erkut Çelebi, projeyle birlikte önemli bir altyapı kurulduğunu ve bu eğitimlerin sürdürülebilir olmasını sağlayacaklarını vurguladı.

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, TTSO Başkanı Erkut Çelebi, DOKA Genel Sekreteri Kemal Akpınar, TTSO Başkan Yardımcısı Ahmet Kazaz ve Yönetim Kurulu Üyesi Cesur Gerigelmez, Trabzon İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezi'nde kurulan Bilgisayar ve Maker Lab Laboratuvarını ziyaret etti. Ziyaret sırasında Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik ile Katmanlı Üretim ve Tasarım eğitimlerini tamamlayan öğrenciler proje sunumlarını gerçekleştirdi.

Kursiyerleri Dinledik

Nef Yeni Projelerini Sundu: İşte Gelecek Planları Nef Yeni Projelerini Sundu: İşte Gelecek Planları

Erkut Çelebi, Geleceğin İşleri Akademisi Projesi kapsamında kursiyerlere sanal ve artırılmış gerçeklik, katmanlı üretim ve tasarım, bulut bilişim, nesnelerin interneti ve kodlama gibi gelişen teknolojiye uygun alanlarda eğitimler verildiğini belirtti. “Bu kapsamda kurduğumuz laboratuvarda da eğitimler veriyoruz. Kursiyerlerimizin eğitimler sonundaki proje sunumlarını dinledik. Burada gerçekten önemli bir altyapı oluştu ve bunun sürdürülebilir olmasını sağlamak istiyoruz” dedi.

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı da eğitimin faydalı olduğunu vurgulayarak, “Gayet başarılı projeler sunuldu. Bu tür eğitimlerin geliştirilmesi için gereken desteği vereceğiz” diye konuştu. Öğrenciler, laboratuvar kurarak eğitim imkânı sağlayan TTSO ve KTÜ’ye teşekkür etti.

Geleceğin İşleri Akademisi, teknoloji ve inovasyon alanında geleceğin yetkinliklerini kazandırmak amacıyla Trabzon'da önemli bir eğitim projesi olarak öne çıkıyor. Proje, öğrencilerin gelişen teknolojiye ayak uydurabilmeleri için gerekli donanımı sağlarken, sürdürülebilir bir eğitim altyapısı oluşturmayı hedefliyor.
 

Muhabir: TUNCAY UÇKUN